Daria Nawój najlepsza w Lublinie

 Zawodniczka Klubu Sportowego Sportiva zwycięża zawody wspinaczkowe Evolv Boulder Fest, które rozegrane zostały w minioną sobotę w Lublinie. Jest to kolejny sukces Darii Nawój, podopiecznej Edyty Ropek i Arkadiusza Kamińskiego, która coraz śmielej radzi sobie w ogólnopolskich zawodach wspinaczkowych.

 

Daria Nawój, zawodniczka Klubu Sportowego Sportiva, tym razem znakomicie wystartowała w rozgrywanych w Lublinie kultowych zawodach Evolv Boulder Fest, których historia organizacji sięga czasów startów jej trenerki Edyty Ropek – która także ma na koncie zwycięstwo w tej imprezie z 2005 roku.

Podczas tegorocznej edycji, Daria była najlepsza zarówno w rundzie eliminacyjnej, zdobywając największą liczbę punktów wśród kobiet, jak i w finale, podczas którego jako jedyna pokonała wszystkie cztery bouldery i pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Drugie miejsce w Evolv Boulder Fest wywalczyła reprezentantka gospodarzy, Emilia Wójtowicz z KW Kotłownia, trzecia była Agata Lesiewicz z Skarpy Lublin.

W zmaganiach mężczyzn zwyciężył Jakub Ziętek z KW Bielsko Biała, drugi był Piotr Oleszczuk z UKA Warszawa, trzeci Jerzy Laskowski również z UKA Warszawa.

Kolejny start Darii Nawój odbędzie się 11 listopada, w prestiżowych zawodach Krak'em All 2023, które rozegrane zostaną w Avatar Centrala Ruchu w Krakowie. Będą to jedne z największych zawodów wspinaczkowych rozgrywanych w Polsce, już dziś swój udział w tym wydarzeniu potwierdziło ponad 400 uczestników.

 

Fot. Przemysław Janiszewski

30.10.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |