Zdecydowały ostatnie minuty

W spotkaniu kończącym 16 kolejkę Fortuny Pierwszej, Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał na wyjeździe z GKS-em Tychy 2:3. Po tej porażce Bruk-Bet zajmuje 11 miejsce w tabeli. Najbliższy mecz niecieczanie zagrają u siebie z Wisłą Kraków, 20 grudnia.

Zespół Mariusza Lewandowskiego był w tym meczu o krok od zdobycia trzech punktów. Niestety, w spotkaniu kończącym 16 kolejkę Fortuny Pierwszej, Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał na wyjeździe z GKS-em Tychy 2:3, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce spotkania. W 98 minucie wyrównał Wiktor Żytek, a chwilę później triumf gospodarzom zapewnił Bartosz Śpiączka.

Ale zacznijmy od początku. W 23 minucie bramkarz gospodarzy faulował Kacpra Karaska i sędzia podyktował rzut karny dla Bruk-Betu. Jeszcze przed przerwą Paweł Malec podyktował drugą „jedenastkę", tym razem po faulu Nemanji Nedicia na Jakubie Braneckim i po raz drugi nie pomylił się Biedrzycki. W 34 minucie piłka po uderzeniu Daniela Rumina znalazła się w siatce gości, ale zawodnik Tychów faulował przy tej akcji i arbiter gola nie uznał.

W 62 min tyszanie strzelili gola kontaktowego. Rumin przedarł się przez obrońców gości i strzelił do siatki. W końcówce spotkania nie zabrakło emocji. Tyszanie mogli mieć karnego, ale arbiter po analizie wideo odwołał swoją decyzję. W doliczonym czasie gry tyszanie mieli jedenastkę, którą na gola zamienił Wiktor Żytek. To jeszcze nie  koniec. W 102 minucie, na listę strzelców wpisał się Bartosz Śpiączka i przypieczętował wynik spotkania.

Bruk-Bet nie wygrał po raz pierwszy od 28 października. Po remisie z Polonią Warszawa i porażce ze Stalą Rzeszów zespół Mariusza Lewandowskiego spadł w tabeli Fortuna 1 Ligi, a po tej kolejce jest dopiero jedenasty.

GKS Tychy – Bruk-Bet Termalica 3:2 (0:2)

Gole: Biedrzycki 2 (25 i 45 min.) - Rumin (62 min.), Żytek (90+8 min.), Śpiączka (90+12 min.)

Żółte kartki: Skibicki, ŻytekRadwański, Fassbender, Spendlhofer, Poznar

Termalica: LoskaZaviiskyi, Spendlhofer, Biedrzycki, Wacławek (66 min. Putiwcew), Karasek (78 min. Fassbender), Radwański, Dombrovskyi, Ambrosiewicz, Trubeha (76 min. Poznar), Branecki (46 min. Jakubik)

Sędziował: P. Malec (Łódź)