Daria Nawój najlepsza

 Bardzo dobrze zaprezentowała się wychowanka KS Sportiva i Ścianki La Roca z Tarnowa, Daria Nawój, podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Małopolski we wspinaczce sportowej w konkurencji bouldering. Na krakowskiej ściance wspinaczkowej klubu sportowego Korona, Daria zwyciężyła pewnie w rywalizacji kobiet, zapewniając również swojej uczelni wygraną w klasyfikacji drużynowej kobiet.

 

W minioną sobotę na krakowskiej ściance wspinaczkowej klubu sportowego Korona odbyły się tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Małopolski we wspinaczce sportowej w konkurencji bouldering. Z bardzo dobrej strony podczas zawodów zaprezentowała się wychowanka KS Sportiva i Ścianki La Roca z Tarnowa, studentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Daria Nawój.

W rywalizacji kobiet Daria zwyciężyła pewnie, zapewniając również swojej uczelni wygraną w klasyfikacji drużynowej kobiet. Zawodniczka bardzo dobrze poradziła sobie zarówno w rundzie eliminacyjnej, w której pokonała wszystkie przygotowane trasy wspinaczkowe i pewnie awansowała do finału, jak również w rundzie finałowej w której sięgnęła po zwycięstwo wśród startujących w zawodach studentek. Drugie miejsce wywalczyła reprezentantka AZS Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie Joanna Stąporek, trzecia była Iga Garlewicz z AZS Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Grzegorz Łyko z AZS Akademii Górniczo Hutniczej, przed swoim klubowym kolegą Jakubem Sadrakułą i Tomaszem Uchwat z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

W klasyfikacji drużynowej kobiet wygrała ekipa Uniwersytetu Jagiellońskiego, przed drużyną Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej i Akademią Górniczo Hutniczą. W zmaganiach drużyn mężczyzn pewnie po wygraną sięgnął skład studentów Akademii Górniczo Hutniczej przed AWF Kraków i Politechniką Krakowską.

Fot. źródło AZS Kraków

 

11.12.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |