Daria Nawój znów najlepsza

 Daria Nawój, zawodniczka Klubu Sportowego Sportiva, rozpoczęła nowy rok od zwycięstwa w Zimowym Meetingu Wspinaczkowym w Bielsku Białej. Młoda wychowanka Ścianki La Roca okazała się najlepsza wśród pięćdziesięciu startujących kobiet.

 

Zawodniczka Klubu Sportowego Sportiva Daria Nawój, rozpoczęła nowy rok od zwycięstwa w Zimowym Meetingu Wspinaczkowym, który odbył się na ściance Baldpol w Bielsku Białej. W rywalizacji w konkurencji wspinaczki bouldering zawodnicy mieli do pokonania dwadzieścia pięć problemów w formule flash, bez osobnego finału. Zawody, które były adresowane dla każdego, zgromadziły stu sześćdziesięciu uczestników: pięćdziesiąt kobiet i stu dziesięciu mężczyzn.

Młoda wychowanka Ścianki La Roca zwyciężyła w rywalizacji kobiet uzyskując największą liczbę punktów (66 pkt.). Na drugiej pozycji uplasowała się Danuta Słanek z Primaroca (63 pkt.), trzecie miejsce wywalczyła Ula Dobrzyniecka z Wrocławskiego Sportowego Klubu Wspinaczkowego (62 pkt.).

W zmaganiach mężczyzn najlepsi byli Łukasz Kudła z KW Częstochowa i Rafał Bąk z KW CW Transformator, którzy ex aeqo uzyskali największą liczbę punktów (71 pkt.). Drugie miejsce wywalczył Szymon Tkacz z KW Jastrzębie (69 pkt.), trzeci był Dawid Tomczyk (65 pkt.).

 

16.01.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |