Maciej Gładysz powołany do reprezentacji

 Tarnowianin Maciej Gładysz otrzymał powołanie do reprezentacji Polski, na trzecie Igrzyska Sportów Motorowych FIA Motorsport Games, które w październiku odbędą się na torze w hiszpańskiej Walencji. Piętnastoletni tarnowianin będzie tam jedynym Polakiem rywalizującym w wyścigach Formuły 4.

 

Polski Związek Motorowy powołał Macieja Gładysza do reprezentacji Polski na trzecie Igrzyska Sportów Motorowych FIA Motorsport Games, które w ostatni weekend października odbędą się na torze imienia Ricardo Tormo w hiszpańskiej Walencji. Piętnastoletni tarnowianin będzie w Walencji jedynym Polakiem rywalizującym w wyścigach Formuły 4. Kapitanem czternastoosobowej reprezentacji Polski na zawody, nazywane motoryzacyjnym odpowiednikiem Igrzysk Olimpijskich, jest startujący w drifcie Jakub Przygoński.

W zimie Maciej Gładysz, który w tym roku przesiadł się z gokarta do bolidu F4, wywalczył tytuł drugiego wicemistrza cyklu Formula Winter Series, triumfując równocześnie w klasyfikacji debiutantów. W marcu, na torze w Walencji, stanął na podium.  - Jestem bardzo dumny i wdzięczny za powołanie do reprezentacji Polski na tak wyjątkowe zawody. Podczas każdego mojego startu reprezentuję nie tylko swój zespół i moich sponsorów, ale też przede wszystkim Polskę, dlatego start w Igrzyskach Sportów Motorowych to dla mnie wielki zaszczyt. Nie mogę doczekać się rywalizacji w Walencji i startu z orłem na piersi. Zrobię wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować biało-czerwone barwy i dać polskim kibicom jak najwięcej radości – mówi Maciej Gładysz.

 

 

10.04.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |