Wygrana i awans

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów pokonali w Arenie Jaskółka Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 29-21. Wygrana dała tarnowianom awans na dziewiąte miejsce w tabeli.

W drugiej serii rundy spadkowej Orlen Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzyła się w Arenie Jaskółka Tarnów z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Tarnowianie po raz trzeci w tym sezonie pokonali „siódemkę” z Piotrkowa Trybunalskiego, a wygrana 29-21 (16-9) dała im awans na dziewiąte miejsce w tabeli. Już w 2 min wynik meczu otworzyć mógł Marcin Matyjasik, ale nie wykorzystał rzutu karnego. W odpowiedzi, między słupki dwa razy trafił Paweł Podsiadło i w 4 min „Jaskółki” prowadziły 2-0. Kolejne minuty również przebiegały pod dyktando zespołu trenera Marcina Janasa. W 10 min Aliaksandr Bushkou doprowadził do stanu 5-2. Trzy minuty później, po rzucie Pawła Podsiadły, na tablicy pojawił się rezultat 7-3, a w 19 min po dwóch golach Michała Słupskiego oraz bramkach Aliaksandra Bushkoua i Alberta Sanka, przewaga Grupy Azoty Unii wzrosła do siedmiu „oczek” (11-4). Końcówka pierwszej połowy przyniosła grę bramka za bramkę i ta odsłona meczu zakończyła się siedmiobramkową wygraną Grupy Azoty.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch kolejnych trafień gości, ale w 38 min Paweł Podsiadło przywrócił siedmiobramkową przewagę tarnowian. Dwie minuty później, po rzucie Michała Słupskiego, wynik brzmiał 21-13. Po trzech z rzędu bramkach Pawła Podsiadły, w 50 min tarnowski zespół wygrywał 24-16. Chwilę później, debiutujący w oficjalnym meczu „Jaskółek”, Paweł Kazimier, obronił rzut karny Marcina Szopy. Potem jeszcze trzy bramki dla Grupy Azoty Unii zdobył Konrad Wątroba, swoje trafienie dołożył też inny wychowanek MKS Pałac Młodzieży Tarnów, Korneliusz Małek i w 58 min „Jaskółki” prowadziły 28-18. Kolejne trzy bramki zdobyli co prawda goście, ale wynik meczu ustalił w 60 min Aliaksandr Bushkou. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został – drugi raz z rzędu – Patryk Małecki.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Paweł Kazimier – Paweł Podsiadło 9, Aliaksandr Bushkou 5, Vladyslav Parovinchak 5, Michał Słupski 4, Konrad Wątroba 3, Albert Sanek 2, Korneliusz Małek 1, Jakub Adamski, Przemysław Mrozowicz, Jakub Sikora, Jakub Tokarz.