Jedną bramką

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów zagrali wyjazdowe spotkanie z Zepter KPR Legionowo w grupie spadkowej ORLEN Superligi. Mecz początkowo został zdominowany przez gospodarzy, jednak w późniejszej fazie tarnowianie włączyli wyższy bieg i zdołali odrobić wszystkie straty. Finalnie Unia może cieszyć się ze zwycięstwa 27:28.

Początek wyjazdowego meczu piłkarzy ręcznych Grupy Azoty Unii Tarnów z Zepter KPR Legionowo zdominowali gospodarze. Na otwarcie spotkania, dwie szybkie bramki dla drużyny z Legionowa zdobyli Sławomir Lewandowski oraz Norbert Maksymczuk. Za przewinienie ukarany na dwie minuty został Jakub Adamski, a na linii siódmego metra stanął Paweł Podsiadło, który nie zdołał jednak pokonać goalkeepera gospodarzy.

W siódmej minucie przewaga gospodarzy wynosiła już trzy gole (4:1). Bezlitosny dla tarnowian był Filip Fąfara, pewnie wykorzystując akcję z kontrataku. Żółtą kartką upomniany został Kamil Ciok. Cenne interwencje między słupkami notował Casper Liljestrand, dzięki czemu jego zespół sukcesywnie zwiększał prowadzenie nad przyjezdnymi.

Trafienie kontaktowe z rzutu karnego dopisał do drużynowego dorobku Parovinchak (11:10). Za sprawą Michała Słupskiego, w 22 minucie meczu na tablicy wyników widniał już remis 11:11. Po pierwszej połowie zawodnicy Unii schodzili do szatni  z minimalnym prowadzeniem 16:17.

Po zmianie stron nadal dobrą formę utrzymywali bramkarze obydwu ekip. W 35 minucie Vladyslav Parovinchak z czerwoną kartką zakończył swój udział w meczu.  W kolejnych akcjach zespoły naprzemiennie wymieniały się ciosami. Celny rzut z dystansu oddał Paweł Podsiadło. Na ławkę kar oddelegowany przez sędziów został Krystian Wołowiec, ale karnego dla tarnowian nie wykorzystał Konrad Wątroba. W ostatniej minucie starcia o czas poprosił trener Marcin Janas. Trafienie na zwycięstwo dla gości zdobył Jakub Adamski.

Zepter KPR Legionowo – Grupa Azoty Unia Tarnów (16:17) 27:28

Unia: Kazimier, Wysocki, MałeckiZdobylak, Wątroba, Sanek, Podsiadło 6, Małek 1, Bushkou 1, Smolikau 3, Adamski 5, Słupski 2, Parovinchak 7, Sikora 3, Mrozowicz, Tokarz