Dziesiątka SNAJPERA

Mimo zimnej aury, w gorącej atmosferze odbył się jubileuszowy bo X Turniej Strzelecki SNAJPER 2010 na strzelnicy w Bielczy. W szranki stanęło 48 zawodników, a temperaturę zawodów podtrzymywała gorąca herbata, bigos i kiełbaski z rusztu cieszące się dużym uznaniem wśród licznie zgromadzonych degustatorów.

Wyjątkową oprawę miał X Turniej Strzelecki SNAJPER 2010. Wśród licznie zgromadzonej na strzelnicy w Bielczy publiczności, w szranki sportowej rywalizacji stanęło 48 zawodników. Jak przystało na Turniej Jubileuszowy, wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki i wspólnie z publicznością wzięli udział w degustacji specjałów kuchni polowej, przygotowanych przez Prezesa LOK w Bielczy Zygmunta Szawernogę.
W turnieju rywalizowano w trzech kategoriach: mężczyzn, kobiet oraz młodzików. Każdy z uczestników oddał po 3 strzały próbne i 10 konkursowych do tarczy w odległości 50 metrów. Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Grzegorz Gzyl, który zdobył 92 punkty – tyle samo, co Zygmunt Szawernoga, ale o jego lepszej lokacie zdecydowała liczba trafionych „dziesiątek”. Tylko 1 punkt mniej miał zdobywca trzeciego miejsca Mirosław Król. Wśród kobiet I miejsce wywalczyła Monika Zelek (91 pkt), druga była Lucyna Zelek (86 pkt), a miejsce III zajęła Katarzyna Duda (75 pkt).
W kategorii młodzików zwycięzcą został Zbigniew Szawernoga (86 pkt), na drugim miejscu został sklasyfikowany Dominik Skóra (82 pkt), a trzeci był Tomasz Tota (80 pkt).
Podczas turnieju podsumowano także minione strzeleckie dziesięciolecie, podczas którego wśród mężczyzn najwięcej punktów zdobył Zygmunt Szawernoga, zwycięzca czterech z dziesięciu turniejów. Wśród kobiet najwięcej zwycięstw, odnotowała Katarzyna Duda. Specjalną nagrodę w kategorii młodzików za zwycięstwo w pięciu turniejach otrzymał Zbigniew Szawernoga. Wszyscy laureaci klasyfikacji dziesięciolecia otrzymali okazałe dyplomy i specjalne nagrody jubileuszowe.
- Jubileuszowy turniej skłania do podsumowań i refleksji - mówi gospodarz gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak - Dzięki społecznej pracy i zaangażowaniu kilku osób, na czele z Zygmuntem Szawernogą prezesem bieleckiego koła LOK prężnie rozwija się strzelectwo, kolejna dyscyplina sportowa i alternatywa dla jej pasjonatów. Początki były trudne, ale z perspektywy dziesięciu lat widać, że warto było. Dziękuję wszystkim tym, którzy w rozwój strzelectwa na terenie gminy Borzęcin wnieśli istotny wkład.