Trzy dni siatkarskich emocji

 Od piątku 31 maja, do niedzieli 2 czerwca, w Arenie Jaskółka Tarnów rozgrywane będą turnieje odbywającej się pod auspicjami Europejskiej Konfederacji Siatkówki, CEV Volleyball European Golden League. W Złotej Lidze występują zespoły z zaplecza Ligi Narodów.

 

Arena Jaskółka Tarnów zaprasza na siatkarskie turnieje CEV Volleyball European Golden League, które rozgrywane będą pod auspicjami Europejskiej Konfederacji Siatkówki. W Tarnowie zobaczyć będzie można rywalizację drużyn zarówno męskich, jak i kobiecych, a gospodarzem obu turniejów jest Ukraińska Federacja Piłki Siatkowej. Oprócz reprezentacji naszych wschodnich sąsiadów, w Arenie zagrają obie drużyny narodowe Belgii, męski zespół Portugalii oraz żeńska drużyna Czech. Podczas trzech dni zmagań, kibice siatkówki będą mieli okazję zobaczyć po dwa mecze dziennie, a za pośrednictwem transmisji telewizyjnej na kanale internetowym CEV, impreza dotrze do kibiców na całym świecie.

Zmagania rozpoczną się w piątek 31 maja o godzinie 17.00, meczem kobiecych reprezentacji Czech i Ukrainy. Po zakończeniu tego spotkania, o godzinie 20.00 zaprezentują się męskie drużyny Portugalii i Ukrainy. W sobotę, 1 czerwca o godzinie 17.00, zagrają kobiece ekipy Belgii i Czech, a o godzinie 20.00 rozpocznie się mecz męskich zespołów Belgii i Portugalii. W ostatnim dniu turnieju, czyli w niedzielę, 2 czerwca, dojdzie do podwójnej konfrontacji drużyn Ukrainy i Belgii – o godzinie 17.00 zagrają kobiety, a o godzinie 20.00 mężczyźni.

Po czterech spotkaniach ligi męskiej, Ukraina jest trzecia (trzy wygrane i porażka), Portugalia czwarta (trzy zwycięstwa i przegrana), a Belgia siódma (po dwie wygrane i przegrane). U pań prowadzą natomiast Czechy przed Belgią i Ukrainą. Cała ta trójka wygrała wszystkie cztery dotychczasowe ligowe spotkania.

Honorowy patronat nad tarnowskim turniejem objął prezydent Tarnowa Jakub Kwaśny.

 

 

29.05.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |