Baseny bardziej dostępne

 Od 15 czerwca osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie będą płacić mniej za bilety wstępu na obydwa tarnowskie baseny. Zniknie też dyskomfort związany z czasem na przebranie, który w przypadku osób niepełnosprawnych siłą rzeczy musi być dłuższy – teraz dopłata za przekroczenie pełnej godziny będzie doliczana dopiero po 20 minutach.

 

Dla wielu osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, koszty biletów wstępu na miejskie pływalnie były zbyt wysokie. Dodatkowo pojawiał się dyskomfort związany z czasem na przebranie. Teraz będzie łatwiej. W piątek, 7 czerwca, prezydent Tarnowa Jakub Kwaśny podpisał zarządzenie, zmieniające opłaty za korzystanie z obiektów TOSiR. W obydwu miejskich pływalniach – Parku Wodnym przy ulicy Piłsudskiego i Miejskim Domu Sportu przy ulicy Traugutta, zostaną obniżone ceny biletów dla osób z orzeczeniem o co najmniej umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz dla ich opiekunów opiekunów.

Osoby objęte ulgą zapłacą za jedną godzinę 9 złotych od osoby. Dodatkowo, dopłata za przekroczenie pełnej godziny będzie doliczana dopiero po 20 minutach, co pozwoli na łatwiejsze i bardziej komfortowe korzystanie z miejskich obiektów.

Zmiana została wprowadzona na wniosek Radnej Rady Miejskiej w Tarnowie Edyty Kowalskiej. Temat był też wielokrotnie podnoszony przez osoby działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami, w tym rodziców i opiekunów. Ulga wchodzi w życie 15 czerwca.

 

10.06.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |