Mistrzowie Tarnowa wyłonieni

W niedzielę 7 lutego rozegrano Mistrzostwa Tarnowa w biegach narciarskich w stylu klasycznym. Pod Górę Świętego Marcina zjechało 52 amatorów biegania na nartach. Biegi w poszczególnych kategoriach wiekowych ukończyło 48 zawodników. Zawody zorganizowało Towarzystwo „Sokół” Tarnów.

Ponad 50 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie zorganizowanych przez tarnowskiego „Sokoła” Mistrzostwach Tarnowa w biegach narciarskich stylem klasycznym.
W rywalizacji kobiet na dystansie sześciu kilometrów zwyciężyła Urszula Nowak z Wieliczki przed tarnowiankami Małgorzatą Wałegą – Rostek i Iwoną Klempką. W młodszej kategorii wiekowej – do lat 16 pierwsze miejsce wywalczyła Monika Mytnik z Koszyc Wielkich.
Panowie rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. W biegu najmłodszych, na dystansie sześciu kilometrów najszybszy okazał się Michał Mytnik z Koszyc Wielkich, który wyprzedził Michała Wilkosza i Macieja Mytnika. W wyścigu zawodników do lat 30, na dystansie 12 kilometrów, zwyciężył Dariusz Dudziński przed Arkadiuszem Banasiem (obydwaj z Tarnowa) i Norbertem Kuczerą z Pleśnej. W kategorii do lat 40 tytuł mistrzowski zdobył Bogusław Gracz ze Skawy, drugi był Mirosław Bieniasz z Tarnowa, a trzeci inny tarnowianin - Łukasz Burzawa. Bogusław Gracz został również zwycięzcą klasyfikacji generalnej biegu, gdyż dystans 12 kilometrów pokonał najszybciej ze wszystkich uczestników – w czasie 38,28 min.
W biegu zawodników powyżej lat 40 zwyciężył Witold Trojak z Tarnowa przed Pawłem Moździerzem (Tarnów) i Sławomirem Wałęgą z Ciężkowic.