Medale i rekordy

W dniach 21–23 listopada sześcioro tarnowskich sportowców niepełnosprawnych walczyło o medale Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Pływackich „Nadzieje Paraolimpijskie Pekin 2008”. W zawodach w Tychach rywalizowało 150 zawodników sekcji pływackich ze Śląska oraz 120 pływaków niepełnosprawnych.

Najlepszą zawodniczką w kategorii seniorów okazała się Kinga Krakowiecka, która płynąc na dystansach 200 m stylem zmiennym, 50 metrów dowolnym, 100 klasycznym 50 i 100 grzbietowym oraz 50 motylkiem wywalczyła złoty medal uzyskując 1474 pkt w ogólnej klasyfikacji.
Kolejny srebrny medal zdobyła w kategorii kadetów Małgosia Wajs. Płynąc na dystansie 50 metrów stylem dowolnym 50 i 100 klasycznym, 50 i 100 grzbietowym oraz 50 motylkiem uzyskała 576 pkt.
Najlepszym zawodnikiem tarnowskiego „Startu” w kategorii mężczyzn okazał się Paweł Grzebień, który zgromadził na swoim koncie 1012 pkt, co pozwoliło na zajęcie piątego miejsca. Pozostali pływacy wywalczyli: Rafał Kusiak - 418 pkt, Adam Jarmuła - 389 pkt oraz Łukasz Kokosza - 86 pkt. - O miejsce na podium jest coraz trudniej, sport osób niepełnosprawnych stoi na coraz wyższym poziomie i trzeba wiele pracy, wysiłku i systematyczności aby walczyć o cenne punkty i medale - mówi Aneta Michalska - Kocjan, trenerka sekcji pływackiej Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego „START”.