Zwycięska inauguracja

Żużlowcy Tauronu Azotów Tarnów na inaugurację rozgrywek ligowych pokonali na własnym torze zespół Falubazu Zielona Góra 50:28. Mecz został przerwany po 13 wyścigach z powodu opadów. Ekipa mistrzów Polski przegrała w Tarnowie zdecydowanie, zielonogórzanie nie wygrali ani jednego biegu, w pięciu udało im się wywalczyć remis.

O tym, że żużlowcy Tauronu Azotów Tarnów będą jedną z mocniejszych ekip w tegorocznych rozgrywkach ligowych wiadomo było od dawna. Niewielu jednak kibiców spodziewało się, że tarnowianie rozpoczną sezon od tak wyraźnego zwycięstwa nad mistrzami Polski. Zespół Falubazu Zielona Góra wywalczył na torze w Mościcach 28 punktów w 13 biegach. Później zawody zostały przerwane z powodu opadów deszczu. Już wcześniej, bo po piątym biegu, przy stanie 20:10 dla gospodarzy sędzia Piotr Lis zarządził przerwę w zawodach i prace na torze, by mecz mógł być kontynuowany.
Tarnowianie prowadzili od pierwszego biegu, w którym Vaculik i Kiełbasa pokonali 4:2 Dudka i Loktajeva.
W kolejnych dwóch biegach padł remis, ale dwa następne zakończyły się podwójnym zwycięstwem gospodarzy i przewaga Tauronu osiągnęła 10 punktów (20:10).
Do końca meczu przewaga tarnowian nie podlegała dyskusji, goście nie wygrali ani jednego biegu. Najlepszym zawodnikiem w drużynie z Tarnowa był Sebastian Ułamek, zdobywca 12 punktów, w zespole gości najlepiej spisał się Fredrik Lindgren, który w pięciu startach zdobył 9 punktów, cztery razy dojeżdżając do mety na drugim miejscu.
Kolejny mecz ligowy tarnowianie rozegrają 11 kwietnia w Bydgoszczy.

Tauron Azoty Tarnów - Falubaz Zielona Góra 50:28
Punkty dla Tauronu Azotów Tarnów: Marcin Rempała 4 (1,2,1,0,), Bjarne Pedersen 9 (2,3,3,1), Sebastian Ułamek 12 (3,3,3,3), Jesper Monberg 5 (0,2,t,3), Krzysztof Kasprzak 6 (2,0,1,3), Szymon Kiełbasa 5 (1,-,-,3,1), Martin Vaculik 9 (3,3,3,w/2min)