Puszcza górą

Piłkarze Unii Tarnów ulegli w Niepołomicach tamtejszej Puszczy 0:3. Tarnowianie posiadali optyczną przewagę, ale bramki zdobywali gospodarze. Po tej porażce Unia zajmuje w tabeli siódmą lokatę, a Puszcza Niepołomice po zainkasowaniu trzech punktów zajęła fotel lidera. W kolejnym spotkaniu piłkarze z Mościc zmierzą się na własnym boisku Dalinem Myślenice.

Piłkarze Unii Tarnów, mimo, że zagrali przyzwoite spotkanie, nie wywalczyli w spotkaniu z Puszczą Niepołomice nawet jednego punktu. Tarnowianie posiadali optyczną przewagę, ale nie potrafili trafić do siatki rywali, a w kilku sytuacjach bardzo dobrze spisał się bramkarz gospodarzy - Kwedyczneko. Piłkarze Puszczy stworzyli trzy sytuacje pod bramką Unii i odnieśli efektowne zwycięstwo.
Najpierw, w 13 minucie, po rzucie wolnym na bramkę Pięty uderzył Kusia, bramkarz Unii wybił piłkę, ale dobitka Zubela dała gospodarzom prowadzenie. Tarnowianie, zwłaszcza w drugiej połowie próbowali odrobić stratę, dobre sytuacje mieli Rodak i Łapuszek, ale wynik nie uległ zmianie, a w ostatnich minutach Unia pozwoliła jeszcze strzelić sobie dwie bramki. W 85 minucie kontratak Puszczy zakończył się podaniem do Kusi, a ten z bliska trafił do siatki. Tuż przed końcem meczu na polu karnym Unii sfaulowany został Morawski, a wynik spotkania ustalił z rzutu karnego Kusia.
Po tej wygranej Puszcza awansowała na pierwsze miejsce w tabeli, Unia z dorobkiem 32 punktów zajmuje siódme miejsce, tracąc do lidera już 10 punktów.
Kolejnym rywalem tarnowian będzie drużyna Dalinu Myślenice. Myśleniczanie zajmują w tabeli czwarte miejsce, mając punkt więcej niż Unia.

Puszcza Niepołomice - Unia Tarnów 3:0 (1:0)
Bramki: Zubel (13 min.), Kusia 2 (85 i 90 min.)
Żółte kartki: Lewiński - Pawlak
Unia: Pięta - Pawlak, Furmański, Łapuszek, Jamróg, Rodak, Kucharzyk, Kazik ( 70 min. Ocłoń), Nytko (42 min. Ślęzak), Saratowicz, Drozdowicz (65 min. Kroker)
Sędziował: Michał Fudala (Brzesko), widzów 200.