Puchar pojechał do Czarnej

Paweł Sygulski z Czarnej został zwycięzcą Małopolskiego Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Borzęcin. Zawody rozgrywane były po raz drugi, wzięło w nich udział 74 zawodników. Zwycięzca oprócz pucharu otrzymał również nagrodę pieniężną w wysokości 400 złotych.

Po raz drugi rozegrano w Borzęcinie Małopolski Turniej Szachowy. 74 zawodników rywalizowało o nagrody pieniężne i Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka. W zawodach obowiązywał szwajcarski – kontrolowany system rozgrywek na dystansie 11 rund. Mógł w nich uczestniczyć każdy szachista bez względu na posiadaną kategorię szachową, przynależność klubową i miejsce zamieszkania W turnieju wzięli udział reprezentanci województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego, a także Ukrainy. - W tym roku przesunęliśmy termin zawodów z października na grudzień ze względu na prace remontowe prowadzone w naszej instytucji oraz odbywające się w niej imprezy. Termin okazał się być dobrym dla wielu zawodników, którzy nawet sami sugerowali w trakcie rozgrywek, aby przyszłoroczne zawody organizować w podobnym czasie – komentuje Piotr Kania dyrektor ośrodka kultury w Borzęcinie.
Najlepszym w gronie 74 uczestników okazał się Paweł Sygulski z Czarnej. Zwycięzca otrzymał puchar oraz nagrodę pieniężną wartości 400 zł..
Wyóżnieni zostali także seniorzy, którzy walczyli w kategorii 65+, trzech najlepszych juniorów do 18 lat i najlepszy zawodnik reprezentujący gminę Borzęcin, którym okazał się Szczepan Wójcik. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał z ramienia Małopolskiego Związku Szachowego w Krakowie Wiesław Kasperek – sędzia klasy międzynarodowej, a za komputerową dokumentację odpowiadał Paweł Kasperek z Tarnowa.

II Małopolski Turniej Szachowy – wyniki w kategorii seniorów:
Paweł Sygulski – Czarna (9 pkt)
Jerzy Markiewicz – Pasjonat Dankowice (8,5 pkt)
Andrzej Gbyl - KKSz Kraków (8,5 pkt)
Bogusław Sygulski – Hetman Pilzno (8,5 pkt)
Konrad Gawiec – Czarna (8,5 pkt)
Michał Smoła – Czarna (8 pkt)
Mirosław Lewicki – UKS SP 8 Chrzanów (8 pkt)
Andrzej Kawula – PUKS Karolina Tarnów (7,5 pkt)
Stanisław Damian – Kraków (7,5 pkt)
Sergey Shilov – Ukraina (7 pkt)

Kategoria Seniorów 65+:
Stanisław Damian – Kraków (9 miejsce w turnieju – 7,5 pkt)
Tadeusz Płonka – MDK Bochnia (36 miejsce w turnieju – 5,5 pkt)

Kategoria juniorów:
Mirosław Lewicki – UKS SP 8 Chrzanów (7 miejsce w turnieju – 8 pkt)
Marek Lis – Czarna (12 miejsce w turnieju – 7 pkt)
Przemysław Janus – Czarna (14 miejsce w turnieju – 7 pkt)18.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |