Finał Karting Grand Prix

W przedświąteczny weekend ostatnie w tym roku spotkanie na torze kartingowym wyznaczyli sobie adepci sportów motorowych. Na zakończenie sezonu odbył się finał cyklu Karting Grand Prix 2008 pod hasłem „Przez zabawę do bezpieczeństwa”, połączone ze świątecznym spotkaniem środowiskowym.


Świąteczne Zawody Kartingowe rozegrane w Tarnowie na torze przy ulicy Kochanowskiego miały charakter szkoleniowo – rekreacyjny. Zawodnicy startowali w czterech klasach: młodzik, junior, open oraz kobiet. W najbardziej prestiżowej klasie „open” zwyciężył Sebastian Piwowarski, przed Przemysławem Żukiem i Mariuszem Wariasem. W gronie juniorów najlepszy okazał się Michał Zając, drugi był Mateusz Bartsch, a trzecią lokatę zdobyła Monika Mazur. W kategorii młodzików najszybszy okazał się Karol Lubas, który wyprzedził Piotra Dembińskiego i Dawida Bednarczyka. W wyścigu pań najlepsza była Monika Mazur, drugie miejsce zajęła Angelika Kujawa, a trzecie Iwona Brzyska.
Zwycięzcy otrzymali puchary, statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe oraz nagrody niespodzianki. Imprezie towarzyszyła wystawa zdjęć i prezentacja historii sekcji kartingowej w Tarnowie z lat 1978 - 1988 i fotografie z zawodów rozegranych w Tarnowie w latach 2004 - 2008 oraz pokaz profesjonalnego gokarta przygotowanego do startów w Mistrzostwach Polski w sezonie 2009. Patronat honorowy nad zawodami kartingowymi objął Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała.
- Dziękujemy zarówno prezydentowi Tarnowa, jak i Urzędowi Miasta Tarnowa, Małopolskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Tarnowie, Tarnowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie – mówi Rafał Kiwior, przedstawiciel organizatorów, Tarnowskiego Towarzystwa Sportowo – Kulturalnego. - Serdecznie chciałbym także podziękować sponsorom, m.in. firmom: K-TEAM, NOKIA, JOMAR, Automatyka Sp. z o.o. oraz Bodoni.
W generalnej klasyfikacji tegorocznego Grand Prix, na które złożyło się pięć zawodów kartingowych najlepszy w klasie „open” okazał się Przemysław Żuk, który wywalczył 60 punktów i o siedem punktów wyprzedził omasza Gurgula. Trzecią lokatę wywalczył Sebastian Piwowarski.
W kategorii juniorów najlepszy był Michał Zając z dorobkiem 57 punktów. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Mateusz Bartsch z 48 punktami, a na trzecim Piotr Mądel, który zdobył w pięciu wyścigach 46 punktów.
W gronie młodzików pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło Piotrowi Dembińskiemu, a w kategorii kobiet Monice Mazur.22.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |