Edyta Ropek wygrała Puchar Polski

W Krakowie rozegrana została finałowa eliminacja Pucharu Polski 2008 we wspinaczce sportowej, w konkurencji wspinaczki bouldering. Udany start zaliczyła Edyta Ropek, która mimo siódmej lokaty w tej imprezie, zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2008.

Edyta Ropek kończy rok 2008 kolejnym sukcesem. Do tytułu mistrzyni Europy i prestiżowej nagrody środowiskowej „Jedynka” tarnowianka dorzuciła jeszcze zwycięstwo w tegorocznej edycji Pucharu Polski w bulderingu. Finałowe zawody rozegrano w Krakowie, tarnowianka zajęła w nich siódmą lokatę, ale wystarczyło to do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu.
Obecnie Edyta Ropek realizuje kolejny cykl przygotowań, którego głównym celem są Mistrzostwa Świata w chińskim Xining, zaplanowane na koniec czerwca 2009.
Dla tarnowianki zawodami otwierającymi sezon 2009 będzie pierwsza eliminacja Pucharu Świata w konkurencji na czas w Tarnowie.
Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn w tej samej konkurencji wywalczył Tomasz Oleksy, który w finałowych zawodach w Krakowie wywalczył czwartą lokatę.

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski 2008 w boulderingu:

Kobiety:
1. Edyta Ropek
2. Kinga Ociepka
3. Marta Lenartowicz

Mężczyźni:
1. Marcin Wszołek
2. Tomasz Oleksy
3. Piotr Bunsch
24.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |