Obiekty Unii do remontu

Nabyta w drodze umowy notarialnej baza sportowo- rekreacyjna w Mościcach, należąca kiedyś do ZKS Unia Tarnów, będzie odnawiana. Miasto tuż po przejęciu terenu przystąpiło do szczegółowej inwentaryzacji i analizy stanu technicznego poszczególnych miejsc.

W ostatnich dniach Gmina Miasta Tarnowa, stała się właścicielem 14,5 ha terenu i obiektów sportowych należących w przeszłości do Zakładowego Klubu Sportowego Unia Tarnów.
Obiekty nabyte od ZKS Unia Tarnów wymagają remontów i modernizacji. Trwają obecnie przeglądy techniczne, szacowane są konieczne do wykonania zakresy prac. Ekipy już działają w terenie.
W pierwszej kolejności, roboty budowlane wykonywane będą w „Domu ciężarowca” mieszczącym się na terenie stadionu żużlowego. Równolegle prace prowadzone będą w Hali „Jaskółka”. Konieczne będzie krótkotrwałe wyłączenie tego obiektu z bieżącej działalności. Bardzo możliwe, że do pomocy zaangażowani zostaną więźniowie z tarnowskich zakładów karnych.
Dzięki remontom wykonanym ostatnio przez miasto na terenie basenów – otwartego i krytego w Mościcach, działają one bez zastrzeżeń. Tam stan techniczny i sanitarny jest dobry. Baseny notują zresztą znakomitą frekwencję. Od początku sezonu, dzięki dobrej pogodzie, z tego pierwszego skorzystało już ponad 15 tysięcy mieszkańców, z kolejnego – cztery tysiące.
11.08.2010
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |