Koniec serii

Okocimski od maja ubiegłego roku nie przegrał meczu na własnym boisku. Każda seria musi się jednak kiedyś skończyć. Po 21 spotkaniach przerwali ją piłkarze Stali Stalowa Wola, wygrywając w Brzesku 2:0. Okocimski zajmuje w tabeli II ligi 14 miejsce z ośmioma punktami zdobytymi w dziewięciu meczach. W kolejnym meczu zespół z Brzeska spotka się z sąsiadem w tabeli – Resovią Rzeszów.

Piłkarze z Brzeska po raz pierwszy od maja 2009 roku stracili komplet punktów na własnym boisku, mimo, że przez długie okresy przeważali w meczu ze Stalą Stalowa Wola.
W pierwszej połowie mecz był spokojny, by nie powiedzieć nudny. Gospodarze atakowali, ale większość akcji załamywała się przed polem karnym Stali i w efekcie zaledwie kilkakrotnie udało się uderzyć na bramkę gości. Goście próbowali grać z kontry, co do 45 minuty także nie przynosiło efektu. Tuż przed przerwą po dalekim wykopie bramkarza w sytuacji sam na sam znalazł się Kamil Gęśla i zdobył prowadzenie dla swojej drużyny.
Na początku drugiej połowy ponownie zaatakowali gospodarze i kiedy wydawało się, że mają realne szanse odrobić straty, w 55 minucie w pole karne Okocimskiego dośrodkował Gęśla, przed bramka doszło do starcia Pyciaka z Getingerem, a sędzia podyktował rzut karny dla gości. Piłkę do siatki z 11 metrów skierował ponownie Kamil Gęśla.
Przegrywając dwoma bramkami gospodarze starali się ambitnie walczyć o jeden choćby punkt. Niestety, w tych staraniach towarzyszył im sportowy pech. Dwukrotnie piłka po strzałach Jagły i raz po główce Łytwyniuka trafiła w poprzeczkę bramki Stali, w pozostałych sytuacjach świetnie radził sobie bramkarz gości Bartłomiej Dydo.
Okocimski zajmuje w tabeli II ligi 14 lokatę, mając wciąż na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo w dziewięciu meczach. Kolejnym rywalem zespołu z Brzeska będzie zajmująca 13 pozycję Resovia Rzeszów.

Okocimski Brzesko - Stal Stalowa Wola 0:2 (0:1)
Bramki: Gęśla 2 (45 i 55 min.)
Żółte kartki: Pyciak - Witek, Radawiec
Okocimski: Trela - Szymonik, Urbański, Jagła, Pawłowicz, Pyciak, Kostecki (46 min. Baliga), Darmochwał (63 min. Głaz), Łytwyniuk, Kisiel (58 min. Trznadel), Gil (46 min. Pisarik)
Sędziował: M. Opaliński (Legnica), widzów: 600.