Niespodzianki nie było

Piłkarze ręczni Unii Tarnów ulegli w meczu II ligi piłki ręcznej Wiśle Sandomierz 23:46. Unia po dwóch kolejkach rozgrywek zajmuje w tabeli piąte miejsce.

Szczypiorniści Unii Tarnów jechali do Sandomierza na mecz z Wisłą bez wielkich nadziei na sukces i niespodzianki nie było.
Tarnowianie objęli prowadzenie 1:0, później było jeszcze 3:3, ale gdy gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie 5:3, systematycznie już tylko powiększali przewagę. Do przerwy przewaga Wisły wynosiła 14 bramek (25:11), w drugiej połowie wzrosła do 23 goli.
Tarnowianie pojechali do Sandomierza w dziewiątkę, trener miał do dyspozycji zaledwie siedmiu zawodników grających w polu, trudno więc było oczekiwać wyrównanej rywalizacji z zespołem, który jeszcze niedawno grał w I lidze.
Piłkarze ręczni rozegrali dotąd dwie kolejki spotkań. Unia zajmuje w tabeli piąte miejsce, mając na koncie dwa punkty zdobyte w spotkaniu z Orłem Przeworsk.

Wisła Sandomierz – Unia Tarnów 46:23 (25:11)
Bramki dla Unii: Siedlik 7, Szatko 6, Podsiadło 5, Michalik 4, Ciapała 1