Udany wyjazd

Piłkarze Okocimskiego Brzesko przywieźli komplet punktów z Rzeszowa. Po dobrym meczu Okocimski pokonał Resovię 1:0. Zespół z Brzeska zajmuje w tabeli II ligi 13 lokatę z 11 punktami wywalczonymi w 10 meczach. W kolejnym spotkaniu rywalem Okocimskiego będzie zespół lidera tabeli – GLKS Nadarzyn.

Po stracie punktów na własnym boisku w meczu ze Stalą Stalowa Wola piłkarze Okocimskiego zrehabilitowali się zwycięstwem w Rzeszowie. Goście od początku ruszyli do ataku, już w 5 minucie mogli objąć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Rupa, strzelając obok bramki. W pierwszym kwadransie gry szansę na zdobycie gola miał jeszcze Darmochwał, ale i on nie trafił w bramkę. Gospodarze pierwszą okazję do zdobycia bramki mieli w 20 minucie, bramkarz Okocimskiego uratował jednak zespół przed utratą gola. Przed przerwą jeszcze przynajmniej dwa razy zespół z Brzeska mógł wyjść na prowadzenia, jednak w obydwu przypadkach niebezpieczeństwo zażegnali obrońcy Resovii. W drugiej sytuacji, po strzale Darmochwała z narożnika boiska piłkę wybił głową Mastej z linii bramkowej.
Gospodarze śmielej zaatakowali na początku drugiej połowy. Najpierw w 50 minucie gola dla Resovii mógł zdobyć Mastej, ale w decydującym momencie nie trafił w piłkę, a w chwilę później uderzając z kilku metrów Hajduk posłał piłkę nad poprzeczką.
Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach w 62 minucie, gdy po wyrzucie z autu Rupa wrzucił piłkę w pole karne, gdzie obrońcy pozostawili bez opieki Popielę, a ten z bliskiej odległości trafił do siatki.
Po stracie gola gospodarze ruszyli do ataku, dobrze jednak grali obrońcy Okocimskiego i wynik spotkania nie uległ już zmianie.
Była to pierwsza wygrana Okocimskiego w meczu wyjazdowym w tym sezonie. Zespół z Brzeska zajmuje w tabeli 13 lokatę z 11 punktami. W kolejnym pojedynku o punkty nie będzie jednak łatwo, gdyż do Brzeska przyjeżdża lider tabeli II ligi GLKS Nadarzyn.

Resovia - Okocimski KS Brzesko 0:1 (0:0)
Bramka: Popiela 62 min.
Żółte kartki: Nikanowycz, Kantor, Pontus - Wawryka, Pawłowicz
Okocimski: Trela - Wawryka, Policht, Czerwiński, Pawłowicz, Rupa (79 min. Kostecki), Darmochwał (82 min. Głaz), Baliga, Łytwyniuk, Trznadel (60 min. Popiela), Kisiel (75 min. Gil)
Sędziował: D. Bukowczan (Żywiec), widzów: 700.