Miła niespodzianka w Jaworznie

Koszykarze Unii Tarnów pokonali 85:71 zespół MCKiS Termo-Rex Jaworzno w wyjazdowym pojedynku II ligi koszykówki. Gospodarze byli lepsi od tarnowian jedynie w pierwszej kwarcie meczu. Po dwóch rozegranych meczach Unia zajmuje w tabeli siódme miejsce, mając na koncie porażkę i zwycięstwo.

Miłą niespodziankę sprawili kibicom koszykarze Unii Tarnów wygrywając wyjazdowy mecz w Jaworznie z MCKiS Termo-Rex 85:71. Jedynie po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili jednym punktem 15:14. Później tarnowianie osiągnęli przewagę i choć do końca toczyła się zacięta walka w każdej kwarcie, to Unia zdobywała kilka punktów więcej niż rywale.
Najwięcej punktów dla tarnowian zdobyli Sobiło i Szewczyk – po 18. Unia zajmuje w tabeli II ligi siódmą lokatę, mając na koncie po dwóch rozegranych spotkaniach jedną porażkę i jedną wygraną.

MCKiS Termo-Rex Jaworzno – Unia Tarnów 71:85 (15:14, 22:30, 18:22, 16:19)
Punkty dla Unii: Sobiło 18, D. Szewczyk 18, Zych 17, Cygan 12, Ciuruś 4, Grys 8, Uriasz 8