Wygrana w Kielcach

Szczypiorniści Unii Tarnów pokonali w wyjazdowym meczu II ligi piłki ręcznej Polonicę Kielce 39:37. Prowadzenie w tym spotkaniu zmieniało się kilkakrotnie, dopiero w ostatnich minutach utrzymywała się niewielka przewaga tarnowian. Unia zajmuje w lidze szóste miejsce, z czterema punktami po trzech rozegranych spotkaniach.

Komplet punktów przywieźli z wyjazdu do Kielc szczypiorniści Unii Tarnów. Tarnowianie pokonali Polonicę 39:37, choć do przerwy to gospodarze prowadzili różnicą dwóch bramek – 19:17.
Mecz zaczął się od dwubramkowego prowadzenia kielczan, dopiero po kwadransie gry zespół Unii po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie 11:10. Na trzy minuty przed przerwą znowu jednak prowadzili gospodarze 16:15, oni też schodzili na przerwą z korzystnym dla siebie rezultatem.
Na początku drugiej połowy utrzymywała się przewaga gospodarzy, dopiero w 45 minucie na tablicy wyników pojawił się remis 27:27. Kilka minut później tarnowianie prowadzili 30:28, ale kielczanie po raz kolejny doprowadzili do remisu i wynik brzmiał 30:30. W ciągu ostatnich 10 minut piłkarze Unii osiągnęli jednak niewielką przewagę, której nie oddali już do końca spotkania.
Po trzech rozegranych meczach Unia zajmuje w tabeli II ligi szóste miejsce, mając w dorobku cztery punkty.

Polonica Kielce – Unia Tarnów 37:39 (19:17)
Bramki dla Unii: Niedojadło 11, Szatko 10, Siedlik 5, Grzesik 3, Hudzik 3, Olszewski 2, Podsiadło 2, Sygnarowicz 2, Ciapała 1.