Wejście Ślęzaka

Piłkarzom Unii Tarnów udał się wreszcie przerwać serię meczów bez wygranej. Tarnowianie zasłużenie wygrali w Pińczowie z Nidą 3:1, a bohaterem meczu był Adrian Ślęzak, który kilka minut po pojawieniu się na boisku zdobył dwie decydujące o wyniku bramki. Unia w tabeli III ligi zajmuje z 12 punktami dziewiąte miejsce, a kolejnym rywalem tarnowian będzie na stadionie w Mościcach Górnik Wieliczka.

Do meczu w Pińczowie piłkarze Unii Tarnów podeszli zmobilizowani i zdeterminowani, by przerwać wreszcie serię porażek. Cel został w pełni osiągnięty. Tarnowianie od początku meczu osiągnęli przewagę i przez pierwsze 30 minut mieli kilka okazji do objęcia prowadzenia. Na bramkę Nidy strzelali Matras, Sikorski, Drozdowicz i Węgrzyn, ale wynik spotkania nie uległ zmianie. W 32 minucie pierwszy groźny strzał na bramkę Unii oddali gospodarze. Uderzał Wilkus, ale piłka minęła słupek bramki Pięty.
Druga połowa również rozpoczęła się od ataków Unii, tym razem jednak skutecznych. W 49 minucie po akcji OgarNytko - Witek, ten ostatni trafił do siatki gospodarzy. Tarnowianie cieszyli się z prowadzenia zaledwie kilka minut, w 51 minucie kontratak gospodarzy zakończył się celnym uderzeniem Białego. Utracona bramka nie zniechęciła piłkarzy Unii do gry. W 62 minucie na boisku pojawił się Adrian Ślęzak i w krótkim czasie zdobył dla swojego zespołu dwa gole. Najpierw celnie uderzył z rzutu wolnego, a dwie minuty później wykorzystał dośrodkowanie Matrasa i strzałem z 16 metrów ustalił wynik meczu.
Unia zasłużenie zdobyła trzy punkty i zajmuje w ligowej tabeli dziewiątą lokatę. W następnym meczu tarnowianie zagrają na własnym boisku z Górnikiem Wieliczka.

Nida Pińczów - Unia Tarnów 1:3 (0:0)
Bramki: Biały (51 min.) - Witek (49 min.), Ślęzak 2 (65 i 67 min.)
Żółte kartki: Kucybała, Kupczyk, Wilkus, Sobczyk, Ł. Mika, Biały - Pawlak, Ogar
Unia: Pięta - Sikorski, Goliński, Pawlak, Węgrzyn, Witek, Drozdowicz, Nytko (62 min. Ślęzak), Wolański, Matras, Ogar (80 min. Kroker)