„Wyborczy” proces w Dębnie

Sprostowanie nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych w kampanii wyborczej nakazał sąd okręgowy w Tarnowie kandydatce na Wójta Gminy Dębno Marii Okrzesie. W swojej ulotce podawała ona nieprawdziwe informacje o zadłużeniu gminy.

Maria Okrzesa, była wójt Dębna i kandydatka na ten urząd informowała wyborców, że zadłużenie gminy wynosi 8,5 mln złotych. Wójt Grzegorz Brach, który ubiega się o ponowny wybór uznając, że jest to informacja nieprawdziwa, o rozstrzygnięcie zwrócił się z wnioskiem do sądu o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym.
Sąd Okręgowy w Tarnowie sprawę rozpatrzył przyznając racje obecnemu wójtowi. Równocześnie postanowił zakazać Marii Okrzesie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących zadłużenia gminy, orzekł przepadek materiałów wyborczych zawierających nieprawdziwe informacje o zadłużeniu gminy i nakazał jej opublikowanie sprostowania na pierwszej stronie dodatku lokalnego Dziennika Polskiego następującej treści: Ja Maria Okrzesa – kandydat na wójta Gminy Dębno oświadczam, że w swoich materiałach wyborczych zawarłam nieprawdziwe informacje dotyczące zadłużenia Gminy Dębno poprzez wskazanie, że dług gminy wynosi około 8,5 mln zł w sytuacji, gdy faktyczne zadłużenie wynosi około 5,5 mln zł.
Postanowienie sądu nie jest prawomocne i można się od niego odwołać, ale wójt Grzegorz Brach już teraz nie kryje satysfakcji. – Dobrze, że w czasie wyborów sądy rozstrzygają sprawy szybko, bo dzięki temu nie można bezkarnie okłamywać wyborców – podkreśla.
18.11.2010
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |