Jubileusz muzeum na zamku w Dębnie

Cykl zdarzeń kulturalnych, które w ciągu bieżącego roku odbywały się na zamku w Dębnie miał jubileuszowa oprawę, gdyż w 2008 roku mija trzydzieści lat od otwarcia na zamku oddziału Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Uroczystość zakończenia obchodów odbędzie się w niedzielę 5 października o godzinie 16.

Przed 30 laty, z chwilą rozpoczęcia działalności muzealnej po raz pierwszy w swych dziejach zamek w Dębnie został otwarty dla zwiedzających. Wcześniej przeprowadzono prace restauratorskie i konserwatorskie, bo ta zabytkowa budowla w czasach powojennych mocno został zaniedbana. W ostatnich latach, dzięki finansom z budżetu województwa małopolskiego odrestaurowano elewację zamku, dzięki czemu nabrał on jeszcze większej urody. Wnętrza zamku urządzone na potrzeby muzeum według scenariusza Lidii Luchter – Krupińskiej, która do dziś kieruję ta placówką wielokrotnie służyły filmowcom podczas nakręcania scen historycznych.

Zamek w Dębnie zdobył także rozgłoś, za sprawą odbywających się tutaj turniejów rycerskich, które gromadzą kilkunastotysięczną widownię oraz koncertów muzyki dawnej.

5 października o godzinie 16.00 w Dębnie odbędą się uroczystość zakończenia obchodów jubileuszu trzydziestolecia muzeum.
02.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |