Koszykarze nie dali rady

Koszykarze Unii Tarnów ulegli w Niepołomicach ekipie Staco MNLK 73:89. Tarnowianie zajmują w tabeli II ligi czwarte miejsce, mając 44 punkty. Prowadzi drużyna z Krosna z dorobkiem 53 punktów.

Mimo dobrego początku, koszykarze Unii Tarnów przegrali na wyjeździe ze Staco MNLK Niepołomice 73:89. Tarnowianie wygrali pierwszą kwartę różnicą aż 12 punktów, prowadząc 24:12. W drugiej kwarcie gospodarze skutecznie odrabiali stratę i już przed przerwą wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Po trzeciej kwarcie prowadzenie niepołomiczan wynosiło 14 punktów, a w ciągu ostatnich 10 minut zawodnicy Unii nie tylko nie odrobili strat, ale pozwolili zwiększyć stratę punktową do 16 „oczek”.

Staco MNLK Niepołomice – Unia Tarnów 89:73 (12:24, 30:12, 22:14, 25:23)
Punkty dla Unii: Szewczyk 32, Sobiło 15, Cygan 11, Uriasz 6, Kapałka 5, Łaszewski 4