Z Łęczną na remis

Remisem 2:2 zakończył się mecz Bruk-Betu Nieciecza z zespołem Bogdanka Łęczna. W efekcie, w dwóch meczach na własnym boisku piłkarze z Niecieczy zdobyli zaledwie jeden punkt. Termalica Bruk-Bet zajmuje 16 miejsce w tabeli, mając 18 punktów zdobytych w 19 spotkaniach. W kolejnym spotkaniu zespół Mirosława Hajdy zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem tabeli – ekipą Podbeskidzia.

Nie do końca udało się piłkarzom Bruk-Betu zrehabilitować za porażkę przed tygodniem z Wartą Poznań. Zespół z Niecieczy zremisował z Bogdanką Łęczna 2:2. Pierwszą bramkę zdobyli niecieczanie 25 minucie, gdy Piotr Trafarski wywalczył piłkę w środku boiska, ruszył w stronę bramki gości, w polu karnym podał do Pawlusińskiego, a ten pokonała bramkarza Bogdanki.
Goście kilkakrotnie w pierwszej połowie stwarzali okazje do wyrównania, ale bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Maciej Budka, dzięki czemu do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ zmianie.
Po przerwie nie zmienił się obraz gry. Goście atakowali starając się odrobić stratę, okazje do wyrównania mieli Kaczmarek i Nildo, ale do 64 minuty niecieczanom udawało się utrzymać prowadzenie. Wówczas pozostawiony bez opieki Kaczamrek przebiegł z piłką pół boiska i w sytuacji sam na sam z Budką umieścił piłkę w siatce.
Kilka minut później było już 2:1 dla gospodarzy. Wprowadzony na boisko Łukasz Cichos w pierwszej swojej akcji precyzyjnie podał do Pawlusińskiego, a ten uderzeniem z kilkunastu metrów ponownie dał niecieczanom prowadzenie.
Gościom ponownie jednak udało się odrobić stratę. Kilka minut przed końcem spotkania, po rzucie rożnym obrońcy wybili piłkę przed pole karne, tam przejął ją Bartoszewicz i uderzeniem z powietrza ustalił wynik meczu.
W efekcie w dwóch wiosennych spotkaniach na własnym boisku zespół z Niecieczy wywalczył jeden punkt. Termalica zajmuje w tabeli 16 lokatę, mając 18 punktów po 19 spotkaniach. O kolejne punkty nie będzie łatwo, gdyż w następnej kolejce niecieczanie jadą do Bielska-Białej, na mecz z Podbeskidziem – wiceliderem tabeli.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Bogdanka Łęczna 2:2 (1:0)
Bramki: Pawlusiński 2 (25 i 68 min.) - Kaczmarek (64 min.), Bartoszewicz (82 min.)
Termalica Bruk-Bet: Budka - Kowalski, Baran (46 min. Lipecki), Piszczek, Kubowicz, Pawlusiński, Prokop, Metz, Szałęga (57 min. Piątek), Trafarski (67 min. Cichos), Rybski
Sędziował: M. Karkut (Warszawa), widzów:1 500.