Koszykarze polegli z Wisłą

Koszykarze Unii Tarnów przegrali na własnym parkiecie pojedynek z Wisłą AWF Kraków 69:86. Tarnowianie zajmują w tabeli II ligi piątą pozycję.

Koszykarze Unii Tarnów przegrali we własnej hali z rywalem z małopolski – Wisłą AWF Kraków po nerwowym meczu, w którym sędziowie ukarali tarnowian aż sześcioma przewinieniami technicznymi.
Krakowianie wygrali trzy z czterech kwart, a na przerwę schodzili prowadząc 17 punktami. W trzeciej kwarcie Unia odrobiła część strat, doprowadzając do wyniku 65:71. Spokojnej grający krakowianie nie dopuścili jednak do zmiany rezultatu, a nadaktywni sędziowie nadużywaniem gwizdka zepsuli nieco mecz, który jednak goście wygrali zasłużenie.
Po tej porażce Unia zajmuje w tabeli II ligi piąte miejsce, z 10 punktami straty do lidera, zespołu z Krosna.

Unia Tarnów – Wisła AWF Kraków 69:86 (14:21, 14:24, 27:18, 14:23)
Punkty dla Unii: Sobiło 22, Niemczura 6, Szewczyk 6, Cygan 4, Grys 3, Uriasz 14, Zych 9, Łaszewski 5