Wygrana w Sosnowcu

Piłkarze ręczni Unii Tarnów, występujący obecnie pod szyldem sponsora – Control Proces - pokonali w Sosnowcu tamtejszego Górnika 45:36, zapewniając sobie wygraną już praktycznie w pierwszej połowie. Tarnowianie zajmują piątą lokatę w tabeli II ligi piłki ręcznej.

Control Process STKSPR Tarnów zdobyli kolejne punkty w rozgrywkach II ligi pokonując na wyjeździe Górnika Sosnowiec 45:36. Mecz nie stał jednak na wysokim poziomie, o czym świadczy choćby liczba bramek.
Jako pierwsi do siatki trafili tarnowianie, później gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1, a chwilę później wynik brzmiał 3:2 dla gości. Od tej pory gospodarze jedynie odrabiali stratę, która w najlepszych dla nich fragmentach meczu malała do jednej bramki. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy sosnowiczanie „wyciągnęli” wynik z 12:16 na 15:16, końcówka tej części należała jednak do tarnowian, którzy schodzili na przerwę prowadząc 21:15.
Prowadzenie gości utrzymywało się przez całą drugą połowę, w pewnym momencie wynosiło ono nawet 11 bramek (35:24), później gospodarze odrobili część strat, a końcówka spotkania przebiegała pod znakiem wyrównanej gry, co ostatecznie zdecydowało o wygranej tarnowian różnicą dziewięciu goli.
Po tym zwycięstwie Unia zajmuje w tabeli II ligi piątą lokatę, mając 16 zdobytych punktów i 16 punktów starty do lidera – ekipy Viret CMC Zawiercie.

Górnik Sosnowiec - Control Process STKSPR Tarnów 36:45 (15:21)
Bramki dla Control Process: Niedojadło 9, Grzesik 7, Ciapała 6, Dereń 5, Olszewski 5, Michalik 3, Sygnarowicz 3, Szatko 3, Podsiadło 2, Siedlik 2