Piorunująca końcówka

Zespół Okocimskiego po dwóch tygodniach oczekiwania wreszcie zainaugurował rundę wiosenną rozgrywek ligowych. Początek okazał się bardzo udany i efektowny, a drużyna z Brzeska pokonała Znicz Pruszków aż 3:0. Okocimski zajmuje w tabeli II ligi ósme miejsce, z 27 punktami po 18 rozegranych spotkaniach. W następnym meczu rywalem Okocimskiego będzie ekipa Wigry Suwałki.

Efektowną inaugurację wiosennych rozgrywek zafundowali kibicom na własnym boisku piłkarze Okocimskiego Brzesko.
Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała takich emocji, gospodarze atakowali, ale były to anemiczne ataki, z których niewiele wynikało. Goście z natomiast próbowali grać z kontry, ale i im także niewiele na boisku się udawało.
Inaczej wyglądała sytuacja po przerwie. Już w 49 minucie obrońcom Znicza uciekł Smółka, po jego dośrodkowaniu do piłki nie doszedł żaden z kolegów, ale trafiła ona pod nogi Kucharskiego, który z najbliższej odległości trafił do własnej bramki.
Goście próbowali odrobić stratę, ale ich ataki nie zagrażały praktycznie bramce gospodarzy, którzy dokończyli dzieła w ostatnich minutach spotkania.
W 87 minucie na boisko wszedł Jarosław Krzak, który w pierwszym kontakcie z piłką trafił do siatki Znicza uderzeniem głową z kilku metrów po dośrodkowaniu Ływtyniuka. Trzeci gol padł po akcji Wojcieszyńskiego. Jego podanie otworzyło drogę do bramki Kisielowi, który przelobował bramkarza w sytuacji sam na sam.
Okocimski ma w ten sposób 27 punktów wywalczonych w 18 pojedynkach. Daje mu to ósmą pozycję w tabeli. W kolejnym spotkaniu zespół z Brzeska znowu zagra u siebie, tym razem jego rywalem będą Wigry Suwałki.

Okocimski KS Brzesko – Znicz Pruszków 3:0 (0:0)
Bramki: Kucharski (49 min. samobójcza), Krzak (88 min.), Kisiel (90 min.)
Żółte kartki: Urbański, KisielJędrzejczyk
Okocimski: TrelaWawryka, Czerwiński, Urbański, Pawłowicz, Pyciak (87 min. Krzak), Wojcieszyński, Głaz, Łytwyniuk, Gil (68 min. Trznadel), Smółka (77 min. Kisiel)
Sędziował: Z. Zych (Lublin), widzów: 400.