Stracona szansa

Koszykarze Unii Tarnów zakończyli rozgrywki rundy zasadniczej II ligi na piątym miejscu. Oznacza to, że nie będą walczyć o awans do I ligi. W ostatnim spotkaniu tarnowianie przegrali na własnym parkiecie ze Zniczem Jarosław i ten wynik ostatecznie przesądził o podziale miejsc w lidze.

Koszykarze Unii Tarnów nie wykorzystali szansy awansu do grona czterech najlepszych zespołów II ligi przegrywając na własnym parkiecie ze Zniczem Jarosław 72:77. Po przegranej pierwszej kwarcie, tarnowianie zagrali bardzo dobrze w końcówce pierwszej połowy i na przerwę schodzili prowadząc 38:32.
O losach meczu zadecydowała jednak trzecia kwarta przegrana przez Unię 15:24. Na początku ostatniej części gospodarze jeszcze starali się odrobić stratę, doprowadzili do wyniku 56:58, ale w następnych minutach goście rozwiali nadzieje tarnowian, odskakując w pewnym momencie nawet na 11 punktów. W końcówce udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki i w ten sposób Unia zajęła w rozgrywkach piąte miejsce, a Znicz walczył będzie o awans, gdyż zajął w rundzie zasadniczej drugie miejsce.

Unia Tarnów – Znicz Jarosław 72:77 (17:19, 22:15, 15:24, 18:19)
Punkty dla Unii: Sobiło 20, Szewczyk 20, Zych 9, Uriasz 3, Grys 0, Cygan 11, Łaszewski 4, Kapałka 3, Niemczura 2.