Nie zatrzymali lidera

Piłkarze ręczni Unii Tarnów przegrali na własnym parkiecie z liderem tabeli – zespołem Viret CMC Zawiercie 24:35. Tarnowianie zajmują w tabeli drugiej ligi piątą lokatę.

Viret CMC Zawiercie przyjechał na mecz ligowy do Tarnowa nie tylko jako lider tabeli, ale też zespół, który zwyciężył w kilkunastu kolejnych spotkaniach. Serii tej nie udało się też przerwać szczypiornistom Unii, tarnowianie przegrali 24:35, już do przerwy tracąc osiem bramek do prowadzących gości.
Gospodarze jako pierwsi trafili do siatki, ale było to jedyne prowadzenie Unii w tym spotkaniu. Po sześciu minutach gry goście prowadzili 2:1, po kolejnych kilku minutach udało się doprowadzić do remisu 3:3, później już goście wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu.
Najpierw piłkarze z Zawiercia zdobyli cztery bramki z rzędu, doprowadzając do wyniku 7:3, w kolejnych minutach jeszcze powiększyli przewagę (13:5). na krótko przed końcem pierwszej połowy przewaga gości sięgnęła 10 bramek (16:6). Tarnowianom udało się jedynie minimalnie zmniejszyć rozmiary porażki, przed przerwą redukując stratę do ośmiu goli.
Na początku drugiej połowy, piłkarze Unii starając się odrabiać straty doprowadzili do wyniku16:22, ale wkrótce przewaga gości znowu wzrosła do 10 bramek (18;28). Ostatecznie Viret wyjechał z Tarnowa z wygraną różnicą 11 bramek i umocnił się na fotelu lidera, a tarnowianie po 16 spotkaniach zajmują w tabeli piąte miejsce z dorobkiem 16 punktów.

Unia Tarnów – Viret CMC Zawiercie 24:35 (11:19)
Bramki dla Unii: Siedlik 6, Grzesik 5, Niedojadło 5, Szatko 5, Dutka 3