Punkty zostały w Brzesku

Piłkarze Okocimskiego pokonali na własnym stadionie Wigry Suwałki 2:0. Zespół z Brzeska wyprzedził w ten sposób swoich ostatnich rywali i zajmuje w tabeli II ligi piąte miejsce z 30 punktami i siedmioma punktami straty do lidera, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W kolejnym meczu rywalem Okocimskiego będzie zespół z czołówki tabeli, Wisła Płock.

Piłkarze Okocimskiego powiększyli swój dorobek punktowy o trzy punkty wygrywając z Wigrami Suwałki 2:0. Początek meczu przebiegał pod znakiem ostrożnej gry i pilnowaniu własnej bramki. Jako pierwsi taktykę zmienili gospodarze, którzy już przed przerwą mogli objąć prowadzenie. Strzały Wieszczyńskiego i Gila obronił jednak świetnie spisujący się w bramce Wigier Karol Salik.
W końcówce pierwszej połowy gorąco zrobiło się najpierw dwukrotnie pod bramką gości po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Okazję do zdobycia bramki mieli także przyjezdni, na szczęście dla gospodarzy najwięcej przytomności umysłu w zamieszaniu pod bramka Okocimskiego wykazali obrońcy, którzy wybili piłkę z pola karnego i w ten sposób pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
Po przerwie zdecydowaną przewagę na boisku osiągnęli gospodarze. W 53 minucie na bramkę gości uderzali na raty” Gil i Wojcieszyński, ten ostatni został sfaulowany w polu karnym, a do siatki z 11 metrów trafił Mateusz Wawryka.
Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do poprawy rezultatu, ale wykorzystali tylko jedną – w 87 minucie sędzia znowu podyktował rzut karny po faulu na Łytwyniuku. Tym razem do bramki trafił rozgrywający bardzo dobre spotkanie Wojcieszyński.
Okocimski po tej wygranej wyprzedził w tabeli Wigry i zajmuje w lidze piąte miejsce. W kolejnym meczu piłkarze z Brzeska mogą uczynić ważny krok do ewentualnego awansu, gdyż zmierzą się na wyjeździe z zajmującą trzecią lokatę Wisłą Płock.

Okocimski Brzesko – Wigry Suwałki 2:0 (0:0)
Bramki: Wawryka (53 min. karny), Wojcieszyński (88 min. karny)
Żółte kartki: Gil, Głaz, KosteckiKrusa, Lauryn, Mikulenas, Bajko
Okocimski: Trela - Wawryka, Czerwiński, Urbański, Pawłowicz, Pyciak, Głaz (64 min. Kostecki), Wojcieszyński, Łytwiniuk, Gil (84 min. Kisiel), Smółka (67 min. Trznadel)
Sędziował: A. Chudy (Zabrze), widzów: 250