Płock wzięty

Trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej rozgrywek II ligi odnieśli piłkarze Okocimskiego. Tym razem zespół z Brzeska pokonał Wisłę Płocki 2:0, awansując dzięki temu na trzecie miejsce w tabeli. Brzeszczanie mają 33 punkty i pięć punktów straty do lidera – Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Kolejny mecz Okocimski rozegra na własnym boisku z Jeziorakiem Iława.

Zespół Okocimskiego pnie się w górę ligowej tabeli. Piłkarze z Brzeska sprawili kibicom bardzo miłą niespodziankę, wygrywając w Płocku z Wisłą 2:0. Mecz w Płocku rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy w ciągu kilkunastu minut stworzyli trzy sytuacje podbramkowe. Tymczasem w 24 minucie, po kontrze gości Pyciak znalazł się na wysokości pola karnego, dośrodkował, a wbiegający w pole bramkowe Łytwiniuk trafił do siatki.
Drugą bramkę goście zdobyli po kilku minutach gry w drugiej połowie. Gol padł po rzucie wolnym egzekwowanym z 30 metrów przez Jakuba Czerwińskiego
Gospodarze po stracie drugiego gola sprawiali wrażenie, jakby stracili chęć do gry, albo opadli z sił, i nie starali się nawet odrobić strat.
Okocimski awansował na trzecie miejsce w lidze z 33 punktami po 20 meczach. Strata do lidera – Świtu Nowy Dwór Mazowiecki – wynosi pięć punktów. W kolejnym meczy zespół z Brzeska zmierzy się u siebie Jeziorakiem Iława, który zajmuje w lidze 13 miejsce.

Wisła Płock - Okocimski KS Brzesko 0:2 (0:1)
Bramki: Łytwiniuk (24 min.), Czerwiński (50 min.)
Żółte kartki: Wyczałkowski, Mariucci
Okocimski: Trela - Szymonik, Czerwiński, Urbański, Wawryka, Pyciak, Głaz (83 min. Baliga), Wojcieszyński (57 min. Kostecki), Łytwiniuk, Trznadel (76 min. Gil), Smółka
Sędziował: S. Rasmus (Toruń), widzów: 2 000