Bramka do szatni

Z wyjazdu do Elbląga zespół Okocimskiego nie przywiózł ani jednego punktu. Brzeszczanie przegrali z liderem 0:1 i zajmują w tabeli II ligi czwarte miejsce, tracąc do Olimpii sześć punktów.

Piłkarze Okocimskiego Brzesko tym razem nie sprostali liderowi II ligi, ekipie Olimpii Elbląg i przegrali na wyjeździe 0:1. Przez pierwsze kilkanaście minut gra toczyła się głównie w środku pola, dopiero po 20 minutach gospodarze oddali pierwszy strzał na bramkę Dariusza Treli. Do końca pierwszej połowy obydwa zespoły stworzyły jeszcze po jednej sytuacji bramkowej i kiedy wydawało się, że piłkarze zejdą na przerwę przy bezbramkowym remisie, padł jedyny, jak się później okazało, gol w tym spotkaniu. Rzut wolny egzekwował Matwijów, który po krótkim rozegraniu piłki z kolegą trafił efektownym uderzeniem w górny róg bramki Okocimskiego.

Po przerwie, przez całe 45 minut, goście starali się wyrównać. Najbliżej szczęścia byli w 73 minucie, gdy piłkę po strzale Łytwyniuka jeden z obrońców wybił z linii bramkowej. Kilka minut później dobrym strzałem popisał się Smółka, ale wysokimi umiejętnościami wykazał się też bramkarz gospodarzy. Im bliżej końca meczu, tym więcej piłkarzy Olimpii broniło własnego pola karnego, bramka dla Okocimskiego nie padła jednak do końcowego gwizdka.

Okocimski po 24 kolejkach zajmuje w tabeli II ligi czwartą lokatę, mając 39 punktów. Na fotelu lidera utrzymała się Olimpia mająca 45 punktów. W kolejnym spotkaniu zespół z Brzeska zmierzy się na własnym boisku z OKS 1945 Olsztyn.

Olimpia Elbląg – Okocimski Brzesko 1:0 (1:0)
Bramka: Matwijów (45 min.)
Żółte Kartki: Sobański - Głaz

Okocimski: TrelaWawryka (46 min. Pawłowicz), Urbański, Policht, Szymonik, Pyliak, Baliga, Głaz (68 min. Wojcieszyński), Litwiniuk (82 min. Gil), Trznadel (85 min. Darmochwał), Smółka

Sędziował: M. Liana (Żnin), widzów: 1700