Unia zmniejsza straty

Piłkarze Unii Tarnów odnieśli kolejne zwycięstwo i odrobili część strat do lidera – Garbarni Kraków. Tarnowianie zajmują w tabeli III ligi trzecią lokatę, a kolejny mecz rozegrają już 3 maja, podejmując Poprad Muszyna.

Bardzo dobrze spisujący się wiosną w rozgrywkach ligowych piłkarze Unii Tarnów wywalczyli kolejne trzy punkty, pokonując na własnym boisku Przebój Wolbrom 2:1. Goście mogli objąć prowadzenie już w pierwszej minucie, gdy po uderzeniu Mazeli piłka trafiła w poprzeczkę bramki Unii.

Przez pierwszą część spotkania tarnowianie jakby nie mieli pomysłu na wygranie tego spotkania, niewiele też działo się pod bramką Przeboju. Dopiero w drugiej połowie piłkarze z Tarnowa zaatakowali bardziej zdecydowanie, co przyniosło efekt już w 52 minucie. Pierwszą bramkę zdobył Nytko strzałem z kilku metrów po podaniu Matrasa, a pięć minut później obrońcy Przeboju wybili piłkę tuż pod nogi Witka, który strzałem spoza pola bramkowego trafił do siatki po raz drugi.

Kiedy wydawało się, że gospodarze kontrolują sytuację na boisku, goście wyprowadzili kontrę, a Kleinschmidt sfaulował w polu karnym Jarosza. W efekcie kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Guja. Goście wyczuli szansę na wywiezienie jednego punktu, do końca jednak obrońcy Unii nie popełnili błędu i wynik spotkania nie uległ zmianie.

Unia zdobyła trzy punkty, i zmniejszyła nieco stratę do Garbarni, która bezbramkowo zremisowała w Pińczowie z Nidą. Strata zajmującej trzecie miejsce w tabeli Unii do lidera wynosi po 24 kolejkach osiem punktów.

Kolejny mecz tarnowianie rozegrają już 3 maja, kiedy Unia podejmować będzie Poprad Muszyna, drużynę zajmująca w lidze szóstą lokatę.

Unia Tarnów – Przebój Wolbrom 2:1 (0:0)
Bramki: Nytko (52 min.), Witek (57 min.) - Guja (73 min.)
Żółte kartki: Węgrzyn, Nytko - Guja
Unia: Pięta - Krupa, Kleinschmidt, Pawlak, Węgrzyn, Witek (90 min. Drozdowicz), Sojda (90 min. Ślęzak), Kazik, Matras (73 min. Sieniawski), Popiela, Nytko (65 min. Kroker).
Sędziował: M. Koster (Kraków), widzów: 300.