Gościnni tarnowianie. Puchar Polski we wspinaczce sportowej.

Kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników stanęło na starcie kolejnej eliminacji Pucharu Polski w konkurencji prowadzenia rozegranej 4 października na ścianie wspinaczkowej Miejskiego Klubu Sportowego „Tarnovia”.

W porannych eliminacjach wśród Pań eliminacyjne drogi w całości ukończyły cztery zawodniczki: Kinga Ociepka, Oliwia Bechyne-Goś obie z Krakowa, oraz Agata Wiśniewska z Torunia i Małgorzata Kusztelak z Warszawy. Wśród Panów identyczne, najlepsze wyniki uzyskali krakowianie - Marcin Wszołek i Andrzej Mecherzyński-Wiktor, Łukasz Dudek z Zawiercia oraz zawodnik MKS Tarnovia Piotr Bunsch. Drogi finałowe, których autorem był Tomek Oleksy okazały się jeszcze bardziej wymagające.

Pośród Pań tylko Kinga Ociepka zdołała pokonać całą drogę, tym samym zwyciężając rywalki i zajmując pierwsze miejsce. Kolejno za nią uplasowały się Agata Wiśniewska i Oliwia Bechyne-Goś.

W rywalizacji mężczyzn aktualny Mistrz Polski Marcin Wszołek również jako jedyny pokonał całą drogę, uzyskując tym samym najwyższy możliwy wynik. Na miejscu drugim uplasował się Piotr Bunsch, a za nim Andrzej Mecherzyński-Wiktor.
W zawodach nie startowała dwójka najlepszych tarnowian Edyta Ropek i Tomasz Oleksy. Tarnowianka przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej we włoskim Arco, przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w połowie października w Paryżu. Tomasz Oleksy z kolei zajął się częścią organizacyjną zawodów oraz przygotowaniem dróg wspinaczkowych.

Zawody zorganizowane zostały przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Tarnowa oraz Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Wyniki:

Kobiety:

1. Kinga Ociepka KS Korona Kraków
2. Agata Wiśniewska KW Toruń
3. Oliwia Bechyne-Goś KS Korona Kraków

Mężczyźni:

1. Marcin Wszołek KS Korona Kraków
2. Piotr Bunsch MKS Tarnovia
3. Andrzej Mecherzyński-Wiktor Reni Sport Kraków
06.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |