Stracona szansa

Zespół Okocimskiego Brzesko uległ na wyjeździe w kończącym rozgrywki II ligi spotkaniu Ruchowi Wysokie Mazowieckie 1:2. Porażka oraz niekorzystne wyniki pozostałych spotkań pozbawiły zespół z Brzeska awansu do I ligi. Okocimski zakończył rozgrywki na czwartym miejscu, awans wywalczyły Olimpia Elbląg i Wisła Płock.

Mecz z Ruchem Wysokie Mazowieckie miał rozstrzygnąć sprawę awansu do I ligi drużyny Okocimskiego. Zespół z Brzeska przegrał ten decydujący pojedynek i ostatecznie zakończył ligowe rozgrywki na czwartym miejscu.

Na boisku brzeszczanie robili wrażenie stremowanych i usztywnionych stawką meczu. Tymczasem grający „o pietruszkę” gospodarze zaprezentowali się bardzo dobrze. Pierwsza bramka padła w 30 minucie gdy przy biernej postawie obrońców i bramkarza piłkę głową do siatki skierował Fidziukiewicz. Po kolejnych 30 minutach ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę, tym razem pokonując Dariusza Trelę w sytuacji sam na sam. Gospodarze mogli pokusić się o przynajmniej jeszcze jednego gola, gdy po uderzeniu Kułkiewicza piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Okocimski odpowiedział w końcówce bramką Rafała Polichta, który po dośrodkowaniu Trznadla z bliska skierował piłkę do siatki. Wcześniej okazję do zmiany rezultatu miał Wojcieszyński, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Okocimski Brzesko 2:1 (1:0)

Bramki: Fidziukiewicz 2 (30 i 60 min.) - Policht (89 min.)

Żółte kartki: Bartkiewicz, Kułkiewicz, Kołłątaj, Ambroziewicz, RakowieckiSzymonik, Urbański

Okocimski: TrelaSzymonik, Policht, Urbański, Wawryka, Pyciak, Baliga (72 min. Jagła), Darmochwał (74 min. Głaz), Rupa (56 min. Wojcieszyński), Smółka (62 min. Trznadel), Gil

Sędziował: G. Pożarowszczyk (Lublin), widzów: 100