Wygrana na miarę utrzymania

Termalica Bruk-Bet Nieciecza będzie w przyszłym sezonie występować w I lidze. Niecieczanie wygrali u siebie w ostatnim pojedynku ligowym z Piastem Gliwice 3:1 i zapewnili sobie utrzymanie. Termalica zakończyła rozgrywki na 14 miejscu.

W 2 minucie meczu decydującego o utrzymaniu się w lidze, drużyna z Niecieczy straciła bramkę. Po błędzie Arkadiusza Barana w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Podgórski i Piast objął prowadzenie.

W ciągu pierwszych 30 minut gry goście mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, dobrych sytuacji nie wykorzystali jednak Muszalik, Iwan i ponownie Podgórski.

Później do głosu doszli gospodarze, którzy w ciągu pięciu minut zdobyli dwie bramki. Najpierw, w 33 minucie, z 20 metrów do siatki trafił Kubowicz, a kilka minut później po dośrodkowaniu Kubowicza, uderzeniem z kilku metrów gola zdobył Cichos.

W przeciwieństwie do początku spotkania, początek drugiej połowy ułożył się dla gospodarzy znakomicie. W 46 minucie po rzucie rożnym obrońcy Piasta wybili piłkę w ten sposób, że doszedł do niej Andrzej Rybski i z bliska trafił do siatki po raz trzeci.

Wynik do końca już nie uległ zmianie. W sytuacji gdy KSZO Ostrowiec przegrało swój mecz z Sandecją, niecieczanie mogą świętować utrzymanie się w I lidze, a spadły ostatecznie KSZO, MKS Kluczbork, Odra Wodzisław i GKP Gorzów Wielkopolski.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Piast Gliwice 3:1 (2:1)

Bramki: Kubowicz (33 min.), Cichos (38 min.), Rybski (47 min.) - Podgórski (2 min.)
Żółta kartka: Baran
Termalica: Budka - Kowalski, Cios, Baran, Tupalski, Piątek, Lipecki, Metz (73 min. Prokop), Rybski, Kubowicz (79 min. Pawlusiński), Cichos (86 min. Trafarski)
Sędziował: P. Wasielewski (Kalisz), widzów: 1 500