MTS Chrzanów – Unia Tarnów 33:27 (16:11)

Nie udał się drużynie tarnowskiej Unii wyjazd do Chrzanowa na derby Małopolski z tamtejszym MTS. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy, w 7 minucie szczypiornistom Unii udało się doprowadzić do wyniku remisowego 5:5, a w ciągu kolejnych minut osiągnęli nawet dwubramkową przewagę (7:9 w 17 min). W krótkim czasie gospodarze nie tylko jednak odrobili straty, ale uzyskali sześciobramkową przewagę – 16:10. Przed przerwą tarnowianie zmniejszyli rozmiary porażki doprowadzając do wyniku 16:11.

Po zmianie stron gospodarze powiększali przewagę, która w 42 minucie sięgała już dziewięciu bramek (24:15). Kiedy wydawało się, że wynik spotkania jest już przesądzony chrzanowianie zaczęli marnować kolejne okazję, a tarnowianie sukcesywnie odrabiali straty. W efekcie na siedem minut przed zakończeniem meczu wynik brzmiał 26:24. Kiedy jednak w 57 minucie gospodarze doprowadzili do wyniku 30:26 tarnowianie nie byli już w stanie odrobić strat.

Po trzech kolejkach spotkań Unia zajmuje w tabeli dziewiątą lokatę, z dorobkiem dwóch punktów, chrzanowianie po tym zwycięstwie awansowali na siódme miejsce.

Bramki dla Unii: Bieś – 8, Niedojadło – 8, Gąsior – 3, Tokarski – 2, Greczyński – 2, Grzesik – 1, Smosna – 1, Zaucha – 1, Sztorc – 1.