Pływacy „Startu” wygrywają z pełnosprawnymi

17 medali przywieźli pływacy Startu Tarnów z Ogólnopolskiego Integracyjnego Mitingu Pływackiego im Maćka Maika, rozegranego w Tychach. Na zawody wyjechała pięcioosobowa grupa pływaków z Tarnowa. Największy sukces odniósł Krystian Sacha, który zwyciężył w rywalizacji pływaków niepełnosprawnych, a w wyścigu z pełnosprawnymi zawodnikami zajął trzecie miejsce.

Na pływalni MOSiR w Tychach odbył się IV Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im Maćka Maika. W zawodach wzięło udział około 100 pływaków niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu i wzroku, którzy startowali według podziału na grupy startowe oraz 300 pływaków pełnosprawnych startujących w trzech kategoriach wiekowych.

Tarnów reprezentowała pięcioosobowa ekipa pływaków, którzy zdobyli dziewięć złotych, sześć srebrnych oraz dwa brązowe medale.

Paweł Grzebień, członek kadry narodowej osób niepełnosprawnych w pływaniu, zdobył trzy złote medale na dystansie 100 i 400 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem grzbietowym. Łukasz Kokosza wywalczył dwa złote i dwa srebrne medale na dystansie 50 i 100 metrów stylem dowolnym, 100 metrów klasycznym i 100 grzbietowym. Anna Zegar to trzykrotna złota medalistka. Płynęła ona na dystansie 50 metrów stylem dowolnym oraz 50 i 100 metrów grzbietowym.

Karolina Witek przywiozła z zawodów dwa srebrne i brązowy medal, które wywalczyła na dystansie 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz i 50 metrów grzbietowym. Krystian Sacha odniósł podwójne zwycięstwo - wywalczył złoty medal na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym w grupie niepełnosprawnych, a na tym samym dystansie zdobył brąz w kategorii wiekowej 2001/2002 wśród pełnosprawnych pływaków. Do kolekcji dodał jeszcze dwa medale srebrne i brązowy płynąc na dystansach 50 i 100 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów grzbietowym.

- Jestem bardzo zadowolona z wyników swoich podopiecznych, gdyż na każdym dystansie zawodnicy poprawili rekordy życiowe, co świadczy o prawidłowym planie przygotowań, którym objęci są tarnowscy pływacy. Paweł nie zdążył nawet zrobić pamiątkowego zdjęcia gdyż spieszył się na zgrupowanie kadry, które odbywa się aktualnie w Ostrowcu Świętokrzyskim i potrwa do 30 listopada – mówi Aneta Michalska-Kocjan, trenerka tarnowskich pływaków. - Po powrocie do Tarnowa czekają nas kolejne treningi, gdyż niedługo walka o kolejne medale podczas zawodów, które odbędą się w listopadzie w Warszawie.