Koszykarze nie dali rady

Koszykarze Unii Tarnów przegrali w Kielcach z UMKS 73:83. Tarnowianie przegrali mecz już w pierwszej połowie, gdy gospodarze osiągnęli ponad dwudziestopunktową przewagę. Unia zajmuje w tabeli II ligi trzecią pozycję, mając osiem punktów zdobytych w pięciu meczach.

Koszykarze Unii Tarnów przegrali wyjazdowy mecz ligowy z UMKS Kielce 73:83. Już pierwsza kwarta zakończyła się wygraną gospodarzy różnicą 12 punktów. Podobnie było w drugiej części gry, gdy przewaga kielczan wzrosła o kolejne 10 punktów.

Dopiero w trzeciej kwarcie tarnowianie złapali właściwy rytm gry i zniwelowali część strat. W ostatniej odsłonie początkowo lepiej grali gospodarze, którzy prowadzili nawet różnicą 20 punktów (79:59), ostatecznie jednak zespół Unii w końcówce zniwelował tę różnicę do 10 punktów.

Unia zajmuje w tabeli II ligi trzecią lokatę, mając osiem punktów zdobytych w pięciu spotkaniach. Tyle samo punktów ma lider tabeli – zespół z Piaseczna, który jednak rozegrał jeden mecz mniej.

UMKS Kielce – Unia Tarnów 83:73 (23:11, 27:17, 16:23, 17:22)

Punkty dla Unii: Zych 18, Cygan 10, Wojciechowski 6, Grys 1, Szewczyk 17, Uriasz 15, Mróz 5, Niemczura 1