Wygrana na szczycie

Piłkarze Unii Tarnów wywalczyli komplet punktów w pojedynku z Limanovią, choć przez długi czas to goście prowadzili 1:0. Unia zajmuje w tabeli III ligi trzecie miejsce z 26 punktami zdobytymi w 13 spotkaniach. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają na wyjeździe z Janiną Libiąż.

Unia Tarnów zdobyła komplet punktów w meczu z wiceliderem tabeli – Limanovią. Tarnowianie od początku grali aktywnie, pierwszą groźną sytuację stworzył już w siódmej minucie Wilk. Ten sam zawodnik przyczynił się w 15 minucie do straty bramki przez gospodarzy, gdy podał piłkę głową do Chlipały, a ten wykorzystał prezent i trafił do siatki.

Pierwszą bramkę dla Unii zdobył chwilę później Radliński, ale arbiter gola nie uznał, gdyż na spalonym znajdował się Popiela. Wyrównanie padło w końcu w 33 minucie, gdy po dośrodkowaniu Wilka obrońcy zbyt krótko wybili piłkę, a uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza gości Kostecki. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od słupka bramki Limanovii.

Po przerwie Unia uzyskała wyraźną przewagę, w 53 minucie piłka po uderzeniu Radlińskiego trafiła w słupek, a decydująca akcja miała miejsce na pięć minut przed końcem meczu. Strzelcem zwycięskiej bramki był wprowadzony na boisko krótko przedtem Drozdowicz. Rezerwowy Unii uderzył z 25 metrów, piłka skozłowała przed bramkarzem i wpadła do siatki.

Unia awansowała na trzecie miejsce w tabeli z 26 punktami po 13 kolejkach. Strata do lidera – Szreniawy Nowy Wiśnicz – wynosi cztery punkty. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają na wyjeździe z Janiną Libiąż.

Unia Tarnów - Limanovia Szubryt Limanowa 2:1 (1:1)
Bramki: Kostecki (33 min.), Drozdowicz (85 min.) - Chlipała (15 min.)
Żółte kartki: Matras, Węgrzyn, Witek, Mikołajczyk - Banaszkiewicz, Pietrzak

Unia: Libera - Witek, Kazik, Mikołajczyk, Węgrzyn, Wilk, Kostecki, Ślęzak (70 min. Sojda), Matras (75 min. Drozdowicz), Radliński (90 min. Adamski), Popiela (80 min. Wolański)
Sędziował: M. Fudala (Brzesko), widzów: 600