Wysoka wygrana w Libiążu

Piłkarze Unii Tarnów pokonali na wyjeździe Janinę Libiąż 3:0 w kolejnym meczu III ligi piłki nożnej. Tarnowianie po 14 kolejkach zajmują w tabeli czwartą lokatę z 29 punktami i czterema punktami straty do lidera – Szreniawy Nowy Wiśnicz. Kolejny mecz Unia rozegra na własnym boisku z Beskidem Andrychów.

Piłkarze Unii Tarnów zainkasowali kolejne trzy punkty, wygrywając po dobrym meczu w Libiążu. Już po 10 minutach goście prowadzili 1:0. Do siatki Janiny trafił Radliński, po podaniu Wilka.

Gospodarze starali się odrobić stratę, ale nie mogli sforsować defensywy Unii, a strzały z dystansu mijały bramkę Libery. Tymczasem po kilkunastu następnych minutach tarnowianie po raz drugi zdobyli bramkę. Tym razem obrońcy Janiny zbyt krótko wybili piłkę po rzucie rożnym i z linii pola karnego do siatki trafił Popiela.

Gospodarze nadal próbowali atakować, najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w 30 minucie Ortman, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Podobnie było na początku drugiej połowy, gdy piłkarze z Libiąża stworzyli dwie bardzo dobre sytuacje pod bramka Unii, wynik jednak nie uległ zmianie.

Bramka padła dopiero w 59 minucie, ale zdobyli ją tarnowianie, tym razem celnym uderzeniem z dystansu popisał się Węgrzyn. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki, choć gospodarze protestowali, uważając, że piłka odbiła się przed linią bramkową.

Po stracie trzeciego gola gospodarze stracili wiarę w zmianę niekorzystnego rezultatu, a tarnowianie mogli jeszcze powiększyć rozmiary zwycięstwa, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali Kostecki i Wilk.

Unia ma po 14 rozegranych spotkaniach 29 punktów i zajmuje w tabeli III ligi czwartą lokatę. Prowadzi Szreniawa Nowy Wiśnicz z 33 punktami. Tarnowianie kolejny mecz rozegrają u siebie z Beskidem Andrychów, zajmującym w lidze ósme miejsce.

Janina Libiąż – Unia Tarnów 0:3 (0:2)

Bramki: Radliński (10 min.), Popiela (23 min.), Węgrzyn (59 min.)

Żółte kartki: Jamróz - Radliński, Węgrzyn, Kostecki

Unia: Libera - Pawlak, Kleinschmidt, Mikołajczyk, Węgrzyn, Wilk, Kostecki (85 min. Kazik), Ślęzak, Matras (70 min. Drozdowicz), Radliński (60 min. Wolański), Popiela (80 min. Sojda)