Porażka po dogrywce

Koszykarze Unii Tarnów przegrali po dogrywce w Piekarach mecz II ligi z Siemaszką 82:89. Tarnowianie zajmują w tabeli 10 miejsce z dziewięcioma punktami wywalczonymi w sześciu spotkaniach.

Koszykarze Unii Tarnów grali kolejny mecz ligowy z Siemaszką Piekary. Tarnowianie przegrali 82:89, mimo, że w pierwszej fazie spotkania grali dobrze i skutecznie, prowadząc nawet różnicą dziewięciu punktów. Katastrofa rozpoczęła się w drugiej kwarcie, w której Unia zdobyła zaledwie sześć punktów. W drugiej połowie to goście skutecznie odrabiali straty, doprowadzając krótko przed końcem meczu do trzypunktowego prowadzenia. Gospodarze w ostatniej akcji doprowadzili do remisu i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Mimo początkowego prowadzenia, tarnowianie ostatecznie ulegli w niej różnicą siedmiu punktów.

Unia zajmuje w tabeli II ligi 10 miejsce z dziewięcioma punktami wywalczonymi w sześciu spotkaniach.

Siemaszka Piekary – Unia Tarnów 89:82 (12:16, 22:6, 21:17, 15:21, 19:12)

Punkty dla Unii: Szewczyk 23, Niemczura 18, Cygan 15, Wojciechowski 9, Grys 8, Uriasz 7, Łaszewski 2