Szczypiorniści na czele

Piłkarze ręczni SPR Control Process Tarnów wygrali wyjazdowy pojedynek z Zagłębiem Sosnowiec i prowadzą w tabeli II ligi, mając po siedmiu rozegranych spotkaniach 12 punktów. Na drugim miejscu z taką samą liczbą punktów plasuje się Grunwald Ruda Śląska.

Szczypiorniści SPR Control Process Tarnów pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec w spotkaniu II ligi piłki ręcznej. Tarnowianie wygrali 34:31. Mecz toczył się przy lekkiej przewadze gości – SPR prowadził 6:4, a na przerwę zawodnicy schodzili przy prowadzeniu tarnowian 16:15.

Na początku drugiej połowy gospodarze doprowadzili do remisu 16:16, później jeszcze udało się im zniwelować starty przy stanie 21:21, ale w kolejnych minutach tarnowianie znów osiągnęli przewagę dwóch, trzech bramek. Na kilka minut przed końcem mieczu wynik brzmiał 31:28 dla gości, ostatni zryw gospodarzy doprowadził do rezultatu 30:31, tarnowianie nie dali sobie jednak odebrać zasłużonego zwycięstwa.

Zespół z Tarnowa prowadzi w tabeli II ligi, mając po siedmiu rozegranych spotkaniach 12 punktów. Na drugim miejscu z taką samą liczba punktów plasuje się Grunwald Ruda Śląska.

Zagłębie Sosnowiec - SPR Control Process Tarnów 31:34 (15:16)

Bramki dla SPR: Bieś 9, Janas 9, Dutka 5, Siedlik 4, Sygnarowicz 3, Grzesik 2, Bujak 1, Sokół 1