Szkoda punktów

Piłkarze Unii Tarnów zremisowali mecz ligowy z Beskidem Andrychów 1:1, mając mnóstwo okazji do rozstrzygnięcia pojedynku na swoją korzyść. Unia zajmuje w tabeli III ligi trzecie miejsce, mając 30 punktów po 15 spotkaniach i tracąc do lidera – Popradu Muszyna, trzy punkty. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają u siebie z Dalinem Myślenice.

Piłkarze tarnowskiej Unii wywalczyli na własnym boisku punkt w meczu ligowym z Beskidem Andrychów, remisując 1:1. Tarnowianie powinni jednak wygrać ten pojedynek, mieli bowiem mnóstwo okazji do zdobycia rozstrzygającego gola.

Już w pierwszej minucie Radliński nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Przez cała pierwszą połowę Unia miała przewagę, trzykrotnie tarnowianie moli objąć prowadzenie, zabrakło jednak skuteczności. W 26 minucie do siatki nie trafił z kilku metrów Popiela, kilka minut później sędzia podyktował rzut karny dla Unii, a Mikołajczyk strzelił nad bramką, wreszcie krótko przed końcem tej części gry, piłka po uderzeniu Ślęzaka trafiła w słupek bramki Beskidu.

Po przerwie niewiele się na boisku zmieniło. 10 minut po wznowieniu gry kolejnej sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Popiela. Wreszcie te wszystkie niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach. W 61 minucie z rzutu wolnego na bramkę Unii uderzał Kaczmarek, Libera odbił piłkę przed siebie, a do siatki trafił Nowicki.

Po stracie bramki tarnowianie znowu ruszyli do ataku i wreszcie w 75 minucie, po rzucie rożnym do bramki gości trafił Pawlak. W końcówce spotkania jeszcze dwie okazje do zdobycia prowadzenia dla gospodarzy miał Wilk, ale wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

Unia zajmuje w tabeli trzecie miejsce, mając 30 punktów po 15 spotkaniach i tracąc do lidera – Popradu Muszyna trzy punkty.

Kolejny mecz tarnowianie rozegrają u siebie z Dalinem Myślenice.

Unia Tarnów – Beskid Andrychów 1:1 (0:0)

Bramki: Pawlak (75 min.) - Nowicki (61 min.)
Żółte kartki: Mikołajczyk - Zając, Kmieć, Zalewski
Unia: Libera - Pawlak, Kleinschmidt, Mikołajczyk, Witek, Drozdowicz (60 min. Wilk), Kostecki, Ślęzak, Matras, Radliński, Popiela (67 min. Wolański)
Sędziował: L. Stolarz (Brzesko), widzów: 800