Lumaro jak burza

W rozegranym 13 listopada spotkaniu 1/16 Halowego Pucharu Polski w piłce nożnej drużyna Lumaro Ekotar/Elbud Tarnów pokonała pierwszoligowy zespół Berland OSiR Komprachcice aż 8:0 i wywalczyła awans do 1/8 finału. Zwycięstwo tarnowian było jak najbardziej zasłużone, a wynik mógł być jeszcze bardziej efektowny.

13 listopada w hali „Jaskółka” w Tarnowie rozegrano mecz 1/16 Halowego Pucharu Polski w piłce nożnej. Rywalem drużyny Lumaro Ekotar/Elbud Tarnów była drużyna Berland OSiR Komprachcice, grająca w I Ogólnopolskiej Lidze Futsalu.

Tarnowianie, mimo, że nie byli faworytami pojedynku, pokusili się o niespodziankę, zasłużenie wygrywając aż 8:0.

Już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, a wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyż tarnowianie nie wykorzystali kilku okazji bramkowych. Zawodnicy Lumaro nie wykorzystali m.in. paru sytuacji sam na sam z bramkarzem, zdarzało się także, że piłka trafiała w poprzeczkę i słupki bramki gości.

Na początku drugiej połowy tarnowianie zdobyli trzecią bramkę, i w tym momencie goście wycofali bramkarza. Był to jedyny okres meczu, gdy zawodnicy z Komprachcic osiągnęli przewagę i gościli często pod bramką gospodarzy.

Po strzeleniu czwartego gola wszystko wróciło do normy, tarnowianie nadal grali bardzo dobrze, a goście nie potrafili zdobyć honorowego choćby gola.

Lumaro Ekotar/Elbud Tarnów - Berland OSiR Komprachcice 8:0 (2:0)

Lumaro: Tomasz Malisiewicz, Jakub WiatrTomasz Lipiński, Adrian Ślęzak, Marcin Furmański, Dariusz Barwacz, Marcin Barwacz, Kamil Wilk, Sławomir Tułacz, Rafał Sieńczak, Szymon Adamski