Porażka siatkarek

Po pierwszym zwycięstwie siatkarek PWSZ Jedynki Tarnów w poprzedniej kolejce II ligi, tym razem tarnowianki uległy we własnej hali liderowi tabeli, drużynie BKS Szóstka Black Red White Biłgoraj 1:3. Kolejnym rywalem zespołu z Tarnowa, który zajmuje w ligowej tabeli dziewiątą lokatę, będzie ekipa Karpat Krosno.

Siatkarki PWSZ Jedynki Tarnów podejmowały we własnej hali lidera tabeli II ligi, BKS Szóstkę Black Red White Biłgoraj. Zespół z Biłgoraja w tym sezonie nie tylko nie przegrał jeszcze żadnego meczu, ale także nie stracił seta. PWSZ Jedynka seta ugrała, ale w cały mecz przegrała zasłużenie 1:3.

Już w pierwszej partii siatkarki gości potwierdziły, że do Tarnowa przyjechały wyłącznie po zwycięstwo. Szóstka Biłgoraja od początku zdominowała sytuację na boisku i wygrała 25:13. W drugiej partii ponownie lepiej zaczęły rywalki, jednak z biegiem czasu sytuacja na parkiecie się zmieniała i mimo kilku punktów straty tarnowianki doprowadziły do remisu w końcówce, mając kilka piłek setowych. Po zaciętej końcówce gospodynie dokonały tego, czego nie udało się jeszcze zrobić żadnej drużynie w tym sezonie. Wygrały 29:27, a Szóstka straciła pierwszego seta w obecnych rozgrywkach.

Siatkarki z Biłgoraja powetowały sobie jednak w trzeciej partii, którą wygrały bardzo pewnie 25:16. Podobnie było w czwartym secie, który zespół gości wygrał 25:13.

Tarnowianki zajmują w tabeli II ligi dziewiątą lokatę, mając siedem punktów po dziewięciu meczach. W kolejnym spotkaniu o ligowe punkty, PWSZ Jedynka Tarnów zagra na wyjeździe z Karpatami Krosno, aktualnym wiceliderem tabeli.

PWSZ Jedynka Tarnów – Szóstka Biłgoraj 1:3 (13:25, 29:27, 16:25, 13:25)

PWSZ: Kosałka, Brzezińska, Wieloch, Stolarz, W. Sysło, Styrkowiec, Jachym, Madzia, Wyroba, Baran, M. Sysło, Klaczek